Baş ucu yazıları

sıgınak

"Ateşbaz"
Sp Kullanıcı
17 Şub 2017
1,513
6,490
received_1890630261304258.jpeg

Zamanın bütün yalnızlığı üzerine çöreklenmiş iken, zamanın bir başka evresinde biriktirdiğin güzellikler ektiğin iyi niyet temennileri tam da ihtiyacın olduğu bir zamanda, bir kuş misali bir umut, bir dua, bir muştu gibi gelir omzuna konu verir. Gecenin içindeki yıldızların söylediği yalnızlık masallarından sıyrılıp gecenin saçlarını tarayıp ona belik örerken bulursun kendini. Böyle bir hayalin varmiydi?
Yada bu neyin nesi?
Sahi adın neydi?
Peki ya bu çiçeğin adı ne olsun?
Hadi bir şarkı söyle
Şiir oku
Bana renginden ver

Şimdi çaydanlığın dibinde kalan son çayı'da bana doldur.
Annem o son bardağa paşa çayı derdi..
De, ben hemen uyuma diye seni lafa tutmak istemiştim.

sıgınak

"Ateşbaz"
Sp Kullanıcı
17 Şub 2017
1,513
6,490
FB_IMG_1685907967475.jpg

Bir de şarkıların getirdiği hayaller vardır. Dua olur kalır.
Ne zaman güzel bir söz duysan/okusan sonuna amin dersin, derken yakalanırsın. Yüzünde o anlik gülümseme ile . .
Belki de, aslında derdin maksadın çok başkadır da sen tam olarak ifade edememişsindir de senin kötü bir niyetin olmadığını, yani sana başka bir hal'i yakıstırmadıgı için kullandığın yanlış, eksik ifadelerin manaların dan sıyrılıp seni yüreğini, halinin mealini ruhundan okurlar da, sen daha cümleni bitirmeden o yüzündeki muhteşem gülümseme ile adeta sana sarılmak için cümlenin bitmesini bekler gibi beklerler. Cümlelerin de ruhu var belki ama
Ama sarılmanın tam olarak bir karşılığını henüz keşfedilmemiş olduğunu bilen birisine bunu anlatamazsin : )) bazen sadece sarılmak lazım. Bak az evvel ne dedim. Yüzündeki o muhteşem gülümseme dedim. Bir sokak röportajında bir amca çok güzel bir cümle kurdu. Bu hayatta antidepresanım nedir sorusuna. "Eşimin gülümsemesi". Cevabını verdi. Bu benim son yıllarda duyduğum en etkileyici 2. Sevgi ifadesidir.
Bu cümle bana ait olmalıydı. İnan çok pis kıskandım.
Bu hayatta benim en sevdiğim renk sari-kirmizi
Ama sen den sonra artık.sadece sarı rengi seviyorum..
..
Şimdi ne alakası var diceksin 😏 sen hiç gözlerine güneşte baktın mı? 😎

Son düzenleme:

Yüsra

Ne mutlu kalbinin hirasını bulanlara...
Sp Kullanıcı
10 Şub 2023
2,165
10,081
Ekli dosyayı görüntüle 39428

Bir de şarkıların getirdiği hayaller vardır. Dua olur kalır.
Ne zaman güzel bir söz duysan/okusan sonuna amin dersin, derken yakalanırsın. Yüzünde o anlik gülümseme ile . .
Belki de, aslında derdin maksadın çok başkadır da sen tam olarak ifade edememişsindir de senin kötü bir niyetin olmadığını, yani sana başka bir hal'i yakıstırmadıgı için kullandığın yanlış, eksik ifadelerin manaların dan sıyrılıp seni yüreğini, halinin mealini ruhundan okurlar da, sen daha cümleni bitirmeden o yüzündeki muhteşem gülümseme ile adeta sana sarılmak için cümlenin bitmesini bekler gibi beklerler. Cümlelerin de ruhu var belki ama
Ama sarılmanın tam olarak bir karşılığını henüz keşfedilmemiş olduğunu bilen birisine bunu anlatamazsin : )) bazen sadece sarılmak lazım. Bak az evvel ne dedim. Yüzündeki o muhteşem gülümseme dedim. Bir sokak röportajında bir amca çok güzel bir cümle kurdu. Bu hayatta antidepresanım nedir sorusuna. "Eşimin gülümsemesi". Cevabını verdi. Bu benim son yıllarda duyduğum en etkileyici 2. Sevgi ifadesidir.
Bu cümle bana ait olmalıydı. İnan çok pis kıskandım.
Bu hayatta benim en sevdiğim renk sari-kirmizi
Ama sen den sonra artık.sadece sarı rengi seviyorum..
..
Şimdi ne alakası var diceksin 😏 sen hiç gözlerine güneşte baktın mı? 😎
"Bu hayattaki antidepresanım eşimin gülümsemesi "tek kelime ile kıskanılacak duygu.
Yüreğinize sağlık

sıgınak

"Ateşbaz"
Sp Kullanıcı
17 Şub 2017
1,513
6,490
FB_IMG_1691090039905.jpg

Bir yerden sonra herşeye alınıyor insan. Nasıl her mutluluk kırıntısı o yar dan bilip onun olma ihtimali ile mutlu umutlu olabiliyorsa bazen de incine biliyor da.
Garipseyip değişik hallere girebiliyor.
Oysa olsaydı ne güzel olurdi değil mi?
Mesela mevsim kış yavaş uavas bahar gelmekte..
Bu sıcaklarda nede iyi giderdi

sıgınak

"Ateşbaz"
Sp Kullanıcı
17 Şub 2017
1,513
6,490
FB_IMG_1698431748328.jpgsevgili kendim, şarkılar bıraktığın yerden devam ediyor. Söylediklerini söylemeye doyamadan yine yeniden söylediklerini söylüyor. Hiç unutmadığın birşeyi hatırlarmısın? Kafana vura vura söylüyor.
Aptala anlatır gibi..
Sen bilmezsin tabi, nerden bileceksin.
Nasıl derdin ya? Nasıl oluyor?
Kendim gibi biliyorum demiştim. Kendim gibi..
Acılarımız gibi
Sızılar gibi
Depreşenler gibi
Bildiğin gibi değil yani
Sen zaten hiç bilmedin.

Sevgili kendim;
İçin için büyüyen birşeyler var.

Son mesajlar