Qasem'ce Okumalar

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bu sayfada bazen resim olarak bazen okuduklarımı bazen düşünsel dünyamı bazen evrensel ve sistem okumalarımı , Qasemin zihin dünyasını sizlerle paylaşacağım.

Güne ve gündeme dair söyleyeceklerimiz olduğu bilinsin...

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Unutmayın!!!

Sizin gibi düşünmeyen, yada size muhalif olanlara karşı herzaman saldırı konumunda olmak doğru değildir.

Peki o halde doğru olan nedir?

Doğru olan gücünü hasmının konumunu yıkmak için değil, kendi konumunu seçilmeye layık bir konum haline getirmek için sarfetmendir...

Tevhid - Adalet - Özgürlük

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bu Ayet ve Hadisleri not alın; Ezberleyin , başucunuza asın... Hayatınızı değiştirmenin zamanı gelmedi mi ?

“Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı sarılın, tefrikaya düşmeyin. Allah'ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz de O, kalplerinizi birleştirdi ve O'nun nimeti sayesinde kardeşler oldunuz.”(Âl-i İmran, 103)

“Siz ey iman edenler! Eğer Allah(ın davasına) yardım ederseniz, O da size yardım eder ve adımlarınızı sağlamlaştırır.” (Muhammed, 7)

“Bildiğiniz konularda tartıştınız, fakat bilmediğiniz (kavramadığınız) konuda niçin tartışıyorsunuz ki?” (Âl-i İmran, 60)

Resulullah (s) mirayı (didişmeye dayalı tartışmayı) menetmiştir. İbn Abbas’tan rivayet olunur ki o, “Kardeşinle münakaşa etme, zira münakaşada hikmet yoktur, sıkıntı çoktur.” buyurmuştur.

“İmam Ebu Hanife’nin oğlu Hammad babasına ‘Babacığım, bana yasakladığın şeyi sen de yapıyorsun.’ deyince babası ‘Oğlum, bizler münazarada konuşurken arkadaşımızın ayağının hak yoldan kayması endişesiyle başımız üstünde kuş varmış gibi konuşurduk. Siz ise arkadaşınızın ayağı kaysın adeta kâfir olsun için konuşuyorsunuz (mira ve cedel yapıyorsunuz). Kim kardeşi kâfir olmadan ona böyle muamele ederse kendisi kâfir olur. Meseleleri ele alırken ölçünüz bu olmalı.” (Ta’limu’l Muteallim)

“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı tarafına çevirmek değildir. Gerçek iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere iman etmek; mala olan sevgiye rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere vermektir. Namazı dosdoğru kılmak, zekâtı vermek, antlaşma yaptığında sözlerini yerine getirmek ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenlerden olmaktır. İşte dosdoğru olmak budur. İşte bu kimseler gerçek muttakilerin kendileridir.” (Bakara, 177)

“Sevdiğiniz şeylerden infâk etmedikçe asla birre (gerçek iyiliğe) nail olamazsınız. Siz bir şey infâk ettiğiniz zaman muhakkak ki Allah, onu en iyi bilendir.” (Âl-i İmran, 92)

“Muhakkak ki benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir, de. O’nun ortağı yoktur. Ve ben bununla emrolundum. Ve ben, Müslümanların (teslim olanların) ilkiyim.” (Enam, 162-163)

“Öyleyse sen yüzünü Allah'ı birleyen (bir hanif) olarak dine, Allah'ın fıtratına çevir ki O insanları bunun üzerine yaratmıştır. Allah'ın yaratışında hiç bir değişiklik yoktur. İşte dosdoğru din budur. Ancak insanların çoğu bilmezler.” (Rum, 30)

“Allah’a çağıran salih amel işleyen ve ‘Ben Müslümanlardanım’ diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?” (Fussilet, 43)

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Hemen not alıyorum ve paylasiyorum:)

Allah razı olsun üstad

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
[MENTION=31]Qasem[/MENTION] seni ve paylaşımlarını görmek gerçekten güzel sp9

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Hz. Ali den 5 tavsiye:

1. Rabbinden başkasına ümit besleme

2. Günahından başka hiç bir şeyden korkma

3. Bilmediğin şeyi bilmiyorum demekten korkma

4. Bilmediğin şeyi öğrenmekten utanma

5. Her işinde SABRı "azim ve direniş" elden bırakma.

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
"Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor" diyor
Law. Peki tecrübe nedir? Freud'a göre "İnsanlar zamanla güvenmemeyi, sevmemeyi,kronik şüpheci olmayı öğrenir. Tecrübe dedikleri şey budur. Kalbiyle bağlantısını kaybetmiş insana tecrübeli denir"

Eğer bir öğretmen olsaydım talebelerime parmağımla kalbimi gösterir "bakın çocuklar şurası çok önemli" derdim...
Kalpsiz bir insan neye yarar..ne kendine hayrı olur ne başkasına

Burası önemli.Sayın [MENTION=60]NoktA[/MENTION]

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Feryadın Arşı Alayı titretti...
Ama
"İnsancıklar" sağır çocuk
"insancıklar" dilsiz !
Kopsun kıyamet !

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Otobüste yan koltukta 5-6 yaşlarında küçük kız bir poşet can eriğini hapur hapur, yüzünü ekşite ekşite yemekle meşguldü.
-"Evladm, çok yeme dokunur" dedim.
-"Amca, biliyon mu, dedem var yaaa... 115 sene yaşadı"
-"Çok mu yerdi eriği?" dedim.
-“Yook amca ! Kimsenin işine karışmazdı"

Sevgi Platformu

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bir vakıa okuması...

acının yoğurduğu çocuklar
bin bir çeşit süslenmiş iftar sofralarımıza
televizyon ekranlarından misafir oluyorlar
elbiselerine ve yüzlerine kan sıçrayarak
ne yanımızda ne de gönlümüzde oturmayarak...

Sevgi Platformu

Son mesajlar