Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 gönderen İklil
  • 1 gönderen Karaton
  • 1 gönderen İklil

Konu: Hz. Muhammed S'A'V rüyamda koronavirüsün tedavisini söyledi...

Status
    İklil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    El-hasılü lil- Kalbi…
    Konular
    104
    Bahsedilen
    147 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Standart Hz. Muhammed S'A'V rüyamda koronavirüsün tedavisini söyledi...

Sosyal medya bu olayı konuşuyor! Hz. Muhammed S'A'V rüyamda koronavirüsün tedavisini söyledi...

Son günlerde ülkemizde önlemlerin alındığı koronavirüs ile ilgili her gün yeni bir şey çıkmaya devam ediyor . Şimdide sumak ekşisinin Corona virüse iyi geldiği konusunda bir görüntü yayıldı.

Çin’den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgını ardından bugün herkes bir rüyayı konuşuyor. Rüyada peygamberimizi gören bir kadın Hz. Muhammed’in ‘sumak suyunu için’ dediğini söylüyor.
    Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşayan bir kadın bu Recep ayında iki defa peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i rüyasında görmüş. Rüyasını bizzat imama anlatan hanımefendinin rüyaları şu şekilde:

Peygamberimiz rüyasına girdi
    Birinci rüyasını Recep ayının bir Cuma akşamı, Regaip kandilinde gördü. Rüyada peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Cudi Dağı’nda, Hz. Nuh’un gemisinin karaya oturduğu yerde bir oda gibi bir yapı görüyor. İçeriye giriyor. Hz. Muhammed (S.A.V) orada… Beyaz elbiseli, beyaz sakallı, parlayan bir yüz olarak görüyor.

Koronavirüsün şifası sumak mı?
    Ona ‘Kızım, bu hastalık ve virüs gayrimüslimlerden geldi ve dünyaya yayılıyor. Sen söylediklerimi dinle ve herkese söyle ve paylaş. Daha ümmetimi bulaşık perişan olmadan, bu virüsün dermanı ve ilacı sumaktır. Suyun içine biraz sumak karıştırıp için. Allah’ın izni ile hasta olan şifa bulur. Hasta olmayanı da hastalık tutmaz. ” dedi.

Gayrimüslimlere de anlat
    Rüyasında kadın peygamberimize ‘Ya Resulullah gayrimüslimlere de mi söyleyeyim?’ demiş. Peygamberimiz ‘Evet’ demiş. ‘Çünkü bu hastalık onlardan da kesilirse ümmetime de gelmez, onlara de bulaşmaz. Hem de onların bazılarına hidayete sebep olur.’ demiş. Ardından uyanmış.

Kadın bu kez peygamberimizi Miraç Kandili gecesi gördüğünü anlatıyor. Bu kez peygamberimiz yine aynı yerde kendisine kızgın bir şekilde ‘Neden insanlara söylemedin’ dediğini ifade ediyor. Bu salgın ümmete yayıldı. Kadın ‘Ya Resullulah kime söylesem de inanmazlar, bundan dolayı çekindim söyleyemedim’. Peygamberimizin ise ‘Heralde sen de inanmıyorsun’ dediğini anlattı. Hz. Muhammedi’in bir elinde sumaklı su dolu bir sürahi, diğer elinde bir kor ateş. O odada iki hasta görüyor. Ve kendisine bak gör dediğini belirtiyor.

SUMAĞIN FAYDALARI

İçerdiği antioksidanlar ve antimikrobiyal özelliği ile sumak;
    – Hazımsızlığı ve iştahsızlığı gidermede,
    – Kusma ve ishali kesmede,
    – Boğaz ve diş eti hastalıkları gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde çok etkili.
    – Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı vücut direncini arttırarak bu hastalıklara karşı koruma sağlar,
    – Ateş düşürücü özelliği vardır. Solunum sistemini düzeltir.
    – Kan şekerini ve kolesterolü de düzenler.
    ABD'de yapılan çalışmalarda, kansere, kalp hastalıklarına ve yaşlanmaya neden olabilen serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor. DNA tamirini harekete geçirerek, kanserle mücadele etmeyi sağlıyor.
    Alıntıdır ..

Yorum sizin
    Karaton ve EfuL!m bunu beğendiler.
    Okumayan için hiçbir kitap yazılmamış,
    Dinlemeyen için hiçbir söz söylenmemiştir.
    *Şems-i Tebrizi*

Status
    Karaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
    Konular
    64
    Bahsedilen
    339 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Standart Cevap: Hz. Muhammed S'A'V rüyamda koronavirüsün tedavisini söyledi...

Sumak virüse iyi gelirim bilemiyorum. Ama anlatılan olay bana hiç inandırıcı gelmedi.
    Böyle ruya yollu anlatımlardan oldum olası uzak dururum.iş döner dolaşır bilinmeyen görülmeyen kerametlere gark olur genelde.
    İklil bunu beğendi.
    “Hayırlı bir işte yorul, bir başka hayırlı işe doğrul. Rabbin ile irtibatını kesme.” (İnşirah Sûresi 7-8)

Status
    İklil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    El-hasılü lil- Kalbi…
    Konular
    104
    Bahsedilen
    147 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Standart Cevap: Hz. Muhammed S'A'V rüyamda koronavirüsün tedavisini söyledi...

Alıntı Karaton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sumak virüse iyi gelirim bilemiyorum. Ama anlatılan olay bana hiç inandırıcı gelmedi.
    Böyle ruya yollu anlatımlardan oldum olası uzak dururum.iş döner dolaşır bilinmeyen görülmeyen kerametlere gark olur genelde.
    Şimdi bana bir tanıdık videosunu göndermiş bilmiyorum ..
    Karaton bunu beğendi.
    Okumayan için hiçbir kitap yazılmamış,
    Dinlemeyen için hiçbir söz söylenmemiştir.
    *Şems-i Tebrizi*

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)