Dünya Kadınlar Günü

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
O günde nişanlım, şu günde çocuklarımın babası olan gönlümün huzuru telefon ile aradı tabi ev telefonu... O zamanlar cep telefonu, whatsapp sosyal medya neyim yok...
Dedi; "Diyarbakır'a gidiyorum müsaitseniz sana bir hediyem var, kapıdan verip gideceğim"
Hediye ne acaba hediye? Eşarp olabilir mi? Öğrenci idi nişanlım, öyle pahalı hediyeler alamazdı, küçük bir şeydi mutlaka. Zaten genelde kitap verirdi. İnşallah yine kitap değildi...
Trenle Diyarbakır'a gidip geliyordu okulu orada idi. Babam demir yolunda memur olduğu için bizim ev de istasyonun hemen üstü idi. Bazen o trene binene kadar balkondan bakardım, o beni görmezdi. Zaten görmesindi...
Zil çaldı, gelen nişanlım idi. Gazete kağıdına sarılı hediyeyi verdi.
"Dünya Müslüman kadınlar günün kutlu olsun" dedi...
Aylardan mart, günlerden sekiz de değildi, günleri mi şaşırdın dedim...
"Yok o ayrı, bu gün hz Fatıma'nın doğum günü ve dünya Müslüman kadınlar günü" dedi... Geç kaldığını söyleyerek telaşla merdivenden indi...
Gazeteden yapılma paketi açtım içinde Ali Şeriati'nin "Fatıma Fatımadır" kitabı vardı. Hediye yine kitaptı, yine kitaptı...
İslamcıların romantizmi öyle idi o zamanlar. O gün gelen hediyenin kitap olduğunu görmek ve bilmek hoşuma gitmese de, zaman geçtikçe içime çekip koklayıp durdum o masum ve berrak sevdayı...
Ne zaman kadınlar günü olsa yâdıma o gün ve istasyonun üstünde ki evimizin kapısında elime kitap tutuşturup merdivenden inen hayat arkadaşım gelir...
Aşkın en berrak halini nasip edene hamdolsun...

Ayşe Yıldız

• Beğen
Tepkiler: DenizKızı

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Çok hoş tesekkürederim Karaton bizlere paylaştığın için.

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
8 Mart hiçbir anlam ifade etmedi ömrüm boyunca kutlamadım kimseyi inanmadım “birgüne kadın sığmamalıydı “ idrakıyla yol aldım . İşte bu müslüman kadın günü ve ben bu metni alkışlarım :alkis:

Elhamdulillah nasip edene ...

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
hay maşallah ne güzel bir ifade
ali şeriatinin o kitabını bulabilirmiyim acaba

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
O günde nişanlım, şu günde çocuklarımın babası olan gönlümün huzuru telefon ile aradı tabi ev telefonu... O zamanlar cep telefonu, whatsapp sosyal medya neyim yok...
Dedi; "Diyarbakır'a gidiyorum müsaitseniz sana bir hediyem var, kapıdan verip gideceğim"
Hediye ne acaba hediye? Eşarp olabilir mi? Öğrenci idi nişanlım, öyle pahalı hediyeler alamazdı, küçük bir şeydi mutlaka. Zaten genelde kitap verirdi. İnşallah yine kitap değildi...
Trenle Diyarbakır'a gidip geliyordu okulu orada idi. Babam demir yolunda memur olduğu için bizim ev de istasyonun hemen üstü idi. Bazen o trene binene kadar balkondan bakardım, o beni görmezdi. Zaten görmesindi...
Zil çaldı, gelen nişanlım idi. Gazete kağıdına sarılı hediyeyi verdi.
"Dünya Müslüman kadınlar günün kutlu olsun" dedi...
Aylardan mart, günlerden sekiz de değildi, günleri mi şaşırdın dedim...
"Yok o ayrı, bu gün hz Fatıma'nın doğum günü ve dünya Müslüman kadınlar günü" dedi... Geç kaldığını söyleyerek telaşla merdivenden indi...
Gazeteden yapılma paketi açtım içinde Ali Şeriati'nin "Fatıma Fatımadır" kitabı vardı. Hediye yine kitaptı, yine kitaptı...
İslamcıların romantizmi öyle idi o zamanlar. O gün gelen hediyenin kitap olduğunu görmek ve bilmek hoşuma gitmese de, zaman geçtikçe içime çekip koklayıp durdum o masum ve berrak sevdayı...
Ne zaman kadınlar günü olsa yâdıma o gün ve istasyonun üstünde ki evimizin kapısında elime kitap tutuşturup merdivenden inen hayat arkadaşım gelir...
Aşkın en berrak halini nasip edene hamdolsun...

Ayşe Yıldız
Hay Allah'ım ben de bu yazı tarzı aynı Ayşe yıldız üstadıma benziyor dedim aa baktım aşağıda ismi yazıyor,,,yazı paylaşımlarını hep okurum genelde
görmedim facesinde demek kaçırmışım bi daha bakayım,,,:)

kardeşim az arakladın ama iyi oldu ,,,:)

• Beğen

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
Bencede kaçırmış olmalisin.
Ama yaziya bakarak yazari müşahade edebildigine gore sıkı takipcisi oldugun belli:)
evet aynen öyle kardeşim hatta bazen fareye ara verirdim sırf Ayşe yıldızın yazılarını merak edip sadece okurdum bir şey paylaşmazdım,,,,:)))
samimi yazıyor Allah için,,:)selam olsun ona

buraya geleydi iyiydi davet ettik ama oda forum severdi,,

• Beğen

Son mesajlar