15 Temmuz Darbe Girişimi

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info
15 Temmuz Darbe girişimini bu toplumun her yönü ile ele alıp incelemesi ve üzerinde düşünmesi gerekir aslında.

Ülkenin askeri yapısından tarikat ve cemaat türü yapılanmalarından..kişilere bağlılığın Allah değilde kula kulluğun insanı ve özgür düşünceyi nasıl körelttiğinden ki bu dini yada siyasi figür hiç farketmez.dernek vakıf gibi kuruluşların neye hizmet ettiğine varıncaya kadar didik didik etmemiz gerekir aslında.

Daha önceki darbelerin motivasyon aracı neydi 15 Temmuz un motivasyon aracı nedir.. Bunları anlamamız gerekir.
Bunları anlamamız içinde darbe girişiminde bulunan cemaatin başındaki zatın söylemleri ve Vaazlarını izlemek gerekir.. Çünkü aynı araç ve söylemlerle motive edilen farklı toplum kitleleri hala mevcudiyetini devam ettirmektedir..

Ben şu soruyu soruyorum
Darbe girişimi başarılı oldu ve kamu gücü bütünüyle o camaatin eline geçti.
Şimdi hain köpek sapık diye inleyenlerin kaçı bu meydan okumayı göze alabilirdi? Hiçbiri hepsi 2010 lu yıllarda olduğu gibi biatlerini iletirdiler..

Son nasihati cemaat tarikat vs arayanlar vçcamiye gitsin cami cemaatine karışsın namazını kılsın garisinden uzak dursun.

Meryem

Sp Kullanıcı
13 Haz 2020
2,139
9,889
15 Temmuz Darbe girişimini bu toplumun her yönü ile ele alıp incelemesi ve üzerinde düşünmesi gerekir aslında.

Ülkenin askeri yapısından tarikat ve cemaat türü yapılanmalarından..kişilere bağlılığın Allah değilde kula kulluğun insanı ve özgür düşünceyi nasıl körelttiğinden ki bu dini yada siyasi figür hiç farketmez.dernek vakıf gibi kuruluşların neye hizmet ettiğine varıncaya kadar didik didik etmemiz gerekir aslında.

Daha önceki darbelerin motivasyon aracı neydi 15 Temmuz un motivasyon aracı nedir.. Bunları anlamamız gerekir.
Bunları anlamamız içinde darbe girişiminde bulunan cemaatin başındaki zatın söylemleri ve Vaazlarını izlemek gerekir.. Çünkü aynı araç ve söylemlerle motive edilen farklı toplum kitleleri hala mevcudiyetini devam ettirmektedir..

Ben şu soruyu soruyorum
Darbe girişimi başarılı oldu ve kamu gücü bütünüyle o camaatin eline geçti.
Şimdi hain köpek sapık diye inleyenlerin kaçı bu meydan okumayı göze alabilirdi? Hiçbiri hepsi 2010 lu yıllarda olduğu gibi biatlerini iletirdiler..

Son nasihati cemaat tarikat vs arayanlar vçcamiye gitsin cami cemaatine karışsın namazını kılsın garisinden uzak dursun.
Ben burda senin gibi düşünmüyorum bir cemaat kötü oldu diye diğer cemaatler göz ardı edilmemeli diyelim ki 11 kardeş var 10 ü çok kötü 1 tanesi çok iyi sırf 10 kişi kötü diye diğer 1 kişinin suçu ne Ensar vakfı olayını herkes biliyor 1 kişinin işlediği suç bütün vakfa mal edildi insanlar beşer şaşar unutulmaması gereken bir durum var ki o cemaatlerden hocalar ve alimler de yetişmiştir devletin alması gereken önlem dikkatli olması böyle birşeyi önceden görüp yapılanmalarına izin verilmemesi

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
15 Temmuz akşamı çekyatta uzanmışım daha sonra her bölümünü izleyeceğim Trt 1 de o akşam ilk bölümü yayınlanan "Hangimiz sevmedik" dizisini izlerken birader aradı (Karaton değil :))
Birader :Ne yapıyon
Ben : dizi izliyorum
Birader :Ne dizisi sosyal medya hesaplarını kapat yazdıklarını sil ve hemen saklan
Ben : Neden
Birader : Darbe oluyor birazdan azılı Ak partilileri toplarlar...

Bu konuşma ile başladı o gece.Yaşadığım yer küçük bir Belde ne askerde ne halkta bir hareketlenme olmadı.Bolu ya gitmeyi düşündüm ama vazgeçtim oturdum kanal kanal gezdim.Karaton ve ufak biraderim İstanbul da düşmüşler yollara onları telefonla şuraya gidin burası tamam şuraya geçin şeklinde yönlendirmeye çalıştım heyecanlı şekil de ne olacak abi diye soran genç arkadaşlara cevaplar verdim ama endişe taşıdım hep.
O gece bu ülke de yayın yapan bazı kanalların ne kadar alçak olduğunu gördük.
Bazı insanların ne kadar ikiyüzlü olduğunu gördük.Bazı kamu görevlilerinin ne kadar iki yüzlü olduğunu gördük.Siyaseti saymıyorum o zaten ikiyüzlülük üzerine kurulu.
Sonrası malum zaten sabaha kalmadan kalkışma bastırıldı.

Darksaga

Sp Kullanıcı
23 Şub 2018
868
746
Gerçeğin Ruhu
İndirilen dini yok sayıp, uydurulan dinine bağlananların hurafenin ne kadar tehlikeli olduğunu bize gösterdi.

İçki bardakta durduğu kadar masum değilse,
Hurafede kitapta da durduğu kadar masum değil,
Hayata geçince zehir olup saçılıyor..

15 Temmuz’u anlamak isteyenler bu zihniyeti iyi tanısınlar.. :)

Son mesajlar