15 Temmuz gecesi neler yaşadınız?

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Üzerinden aylar geçmesine rağmen bu tarihi görünce hala ürperiyoruz değil mi?

Hainliği, hırsı, ihaneti aynı zamanda birliği,beraberliği,vatanı,bayrağı,toprağı,
Vakitsiz okunan selanın ve ezanın anlamını öğrendik o uzun gecede....

Merak ediyorum o gece neler yaşadınız,neler hissettiniz?​

Zümrüt

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
1,175
3,301
Neler yaşamadık ki :(

Rabbim bir daha nasip etmesin,neslimizi ülkemizi hainlerden muhafaza buyursun amin..

O gece sabaha kadar uyumadık,gece okunan selalardan uyanan Tayyibim nasıl korktu,kucağıma,sarıldı bana :(

Oğlum dedim,koş beşiğine yat,Rabbim bizimle dua ediyoruz annecim korkma.Saçlarını okşadım,uyuttum tekrar.Küçücük yavrum nasıl korkmuştu.Olup biten herşeyden habersiz küçük oğlumu görünce :
Öyle yalvardım ki Rabbime..

Ne olur Allahım,çocuklar korkmasın,sen bize yardım et..

Güzel Allahım15 Temmuz şehitlerimize en güzel makamları versin,rahmet eylesin..

Ayrıca o zalimler içinde yaşasın cehennem:mad:

• Beğen
Tepkiler: Tatlı Cadı

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Neler yaşamadık ki :(

Rabbim bir daha nasip etmesin,neslimizi ülkemizi hainlerden muhafaza buyursun amin..

O gece sabaha kadar uyumadık,gece okunan selalardan uyanan Tayyibim nasıl korktu,kucağıma,sarıldı bana :(

Oğlum dedim,koş beşiğine yat,Rabbim bizimle dua ediyoruz annecim korkma.Saçlarını okşadım,uyuttum tekrar.Küçücük yavrum nasıl korkmuştu.Olup biten herşeyden habersiz küçük oğlumu görünce :
Öyle yalvardım ki Rabbime..

Ne olur Allahım,çocuklar korkmasın,sen bize yardım et..

Güzel Allahım15 Temmuz şehitlerimize en güzel makamları versin,rahmet eylesin..

Ayrıca o zalimler içinde yaşasın cehennem:mad:
Amin.En çokda çocuklarımız için endişeliydik değil mi?

Zümrüt

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
1,175
3,301

Amin.En çokda çocuklarımız için endişeliydik değil mi?
Öyle tabi:(

Gecenin en zor yerlerinde eşim secdeye kapandı,ağlıyoruz ikimizde.

Nasıl korktum,ellerim titrerken çocuklarımız dedim durdum.Hatırlamak bile nasıl üzüyor,ruh halim değişiyor hemen..

Bunca insanın hakkını nasıl ödeyecekler:mad:

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Bu ülkenin dinamiklerine,anadolu irfanına,sahip olduğumuz inancımıza,geçmişten gelen köklü mirasın izlerine inanan bu millet her zaman küllerinden doğmuştur
Mağlup edilemeyecek bu millet şehadete koştu şehadet arzuladı ,mevzu vatan ise bu milletin önünde kimse duramaz inşALLAH
,
Rabbim birliğimizi,dirliğimizi daim etsin

• Beğen
Tepkiler: mümine

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Rabbim bir daha yaşatmasin
Rabbim zalimlere vatan hainlerine hiç bir zaman firsat vermesin inşallah

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Ne hissettiğimi hatırlamıyorum ,aklımda kalan dokunduğum herşey buz gibi konuştuğum her kelime soyut hava puslu bulanık öyle ilginç bi geceydi vakitsiz okunan ezana kadar.
Sonrası hamd: Rabbim fırsat verme onlara...

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
15 temmuz gecesi herşeyi yaşadık aslında.
bir milletin şahlanışını,ayağa kalkışını,olmaz denilenlerin oluşunu,ihanetlerin oluşumunu.daha bir çok şey yaşandı o gece.
çoğu da hala anlaşılamayan bir çok şey.

ben o gece haberi aldığımda ki enişte değil birader haber verdi saat 11 civarları idi durumun ne olduğunu anlayana kadar saat 24 ü geçmiş gibiydi.
bana en yakın olan sabiha gökçene doğru yola çıktım,oraya vardığımda havaalanının önünde müthiş bir kalabalık ve müthiş bir coşku vardı.7 adet tank havaalanın girişinde millet tarafından zaptedilmişti.kimi öfkeli,kimi coşkulu,kimi mağrur,kimi gururlu.

Tabi buradaki olayları kaçıran ve o atmosferin de coşkusuyla heyecanı tavan yapan ben hemen tlf na sarılıp ailemizin siyasi gündem sorumlusu alpren61 abimi arayarak neler olup bitiiğini anlamaya yönelik konuşurken boğaziçi köprüsünde olayların devam ettiğini söylemesi üzerine boğaziçi köprüsüne doğru yola çıktım,yolların kapalı olması hasebi ile köprüye vardığımda saat sabah 05 suları idi.üsküdar tarafından geçip arabayı boğaz köprüsünün altına parkedip indiğim esnada yukardan bir tank atışı yapıldı daha sonra üsküdar istikametinden gelmekte olan insanlarla birlikte köprüye çıktık ve ayağımızı asfalta bastığımız anda yukarıdan bir helikopter ateş açmaya başladı bunun üzerine herkes bulunduğu yerde yere kapanarak ellerini başının üstüne koyup sadece kalime i şahadet getirirken bu tarama esnasında herhangi bir can kaybı olmadı daha sonra cephanesi biten askerlerin teslim olma merasimleri.

o gece yaşadıklarım bunlardı.tabi hissettiklerim farkettiklerim daha başka tabiki,onlarıda fırsat buldukça yazarız inşallah.

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Ben evde değildim geldiğimde eşim bembeyaz olmuş elinde telefon abisine (aktif siyasetle ilgileniyor) ulaşmaya çalışıyordu.Baktım başbakan konuşuyo tlf bağlantısı kurulmuş çok inandırıcı gelmedi.Darbe olsa bakanlar başbakan ortada gözükmezdi.
Telefonu aldım ardarda gelmiş olan mesajları okudum köprüdeki durum korkuttu açıkcası sonra ankarada olan kardeşimi aradım arkadan gelen sesleri kardeşimin titreyen nefesini unutmuyorum.
İlk akla gelen trthaber di ve tam 1 buçuk saat boyunca hava durumu dönüp duruyordu.İşin ciddi olduğunu artık iyice anladık,abimizede ulaştık bu arada güvendeydi.
Cumhurbaşkanın ilk yaptığı görüntülü konuşmadaki tedirginliği koşturmacayı anladık zaten ekran başından.
Halkı sokağa davet etmesini ilk etapta egoist bi yaklaşım olarak algıladım sonrasında bu girişimin derdest edilmesindeki tek çağrı olduğunu anladım.
Gerisi malum sabaha kadar ezanlar selalar bekleyişler...
Sabah ezanı okundu namazı kıldım fetih suresi okudum.
Belkide kötü bi rüyadır diyerek uyudum.Değildi ama çok şükür atlattık.
Rabbim bozgunculara fırsat vermesin..

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Daha ilk saatler yapmamız gerekeni yaptık arkadaşlarla...

Hükümet ne karar alırsa alsın bizi bağlamayacaktı, ilk anlarda kuşandık silahlarımızı İncirlik hava üssü önüne dikildik....

Tevhid - Adalet - Özgürlük

Son mesajlar