50 Kuruşluk Kahveyi 10 TL'ye İçmek

Futbolcu

Sp Kullanıcı
12 Mar 2017
1,568
840
50 Kuruşluk Kahveyi 10 TL'ye içmek

Marketten alıp evde yapıp içmek 50 kuruş, Eli yüzü düzgün bir Cafe de en az 10 tl:)

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
50 Kuruşluk Kahveyi 10 TL'ye içmek

Marketten alıp evde yapıp içmek 50 kuruş, Eli yüzü düzgün bir Cafe de en az 10 tl:)
Buna bu parayı veren lerde kendini entel dantel modern insan sanıyor.niye çünkü orda içenler hep kendini medeni sananlar.:)

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Kahveye laf yok KaHvE
İsteyen evinde içsin isteyen bi cafede,nedir yani?

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,330
26,563
yani kafede kahve içmeyenler entel modern mi oluyor ?

A

Araf

Kimisi kapıma arabamı hazırla diye emreder şöförüne, kimiside abi 25 kuruşum eksik binebilirmiyim der.:( Buda aynen böyle birşey.

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Buna bu parayı veren lerde kendini entel dantel modern insan sanıyor.niye çünkü orda içenler hep kendini medeni sananlar.:)
Sabah bi arkadaşla kahve muhabbeti geçti aramızda
Tatile gittik diyor güya herşey dahil kahve dahil değil
Bi fincan kahve 15 tl
Bende gittim bi kahve makinesi aldım iki paket kahve içtim durdum :)

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
yani kafede kahve içmeyenler entel modern mi oluyor ?
oda güzel bir bakis açısı..
Tabiki değil, lakin insanlarımızdaki entellesme bir çağ atlamis gibi hisse kapilanlar için demiştim.

Orda icemeynler yani bir kahveye para bu kadar para vermeyenler moderinden çok akıllı oluyor en azında keriz olmuyorlar..

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,330
26,563
ne bekliyosun ki 1 liraya mı versin kahveyi :) kafe sahiplerini bu işi zevk için mi yaptıklarını düsünüyorsunuz. ufacık bi arastırmada neden pahalı oldugunun farkına varabileceğinizi düsünüyorum :)

parasını verip kahve içen insanı kerizlikle itam etmek basit bi yorum gibi geldi bence. sonucta gelirini idareli harcayan insanların pek sık kullanmadıgı bir yer.

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
ne bekliyosun ki 1 liraya mı versin kahveyi :) kafe sahiplerini bu işi zevk için mi yaptıklarını düsünüyorsunuz. ufacık bi arastırmada neden pahalı oldugunun farkına varabileceğinizi düsünüyorum :)

parasını verip kahve içen insanı kerizlikle itam etmek basit bi yorum gibi geldi bence. sonucta gelirini idareli harcayan insanların pek sık kullanmadıgı bir yer.
zevkle mi ? Yapıyorlar bilemem vergi kira olayından bahsediyorsun sanırım orda lüks diye zamanında bire bin kazanmış olmasalardı kiralari o kadar olmazdı.

Parasını verip kahve içene keriz demedim ,göz göre göre bire 30 kat fazla para verip te övünen e keriz dedim ..
Gelirini idare li harcayanlrin ülkesi ve gariban millet olduğumuz için bana saçma sapan geliyor sonuçta dediğim gibi göz göre göre bu keriz damgasını yiyen insanların ahlaki islami insanı olguları olmuş olsaydı israfın ne olduğunu anlar nerden kazandın nereye harcadın sorusuna yonelirlerdi,...

İ

İsrâ

Biraz fazla abartı olmuş sizinki.
İşyerine bi misafirim geldi diyelim.
Çay kahve içmeye eve mi götürelim :)

Son mesajlar