8 Mart.

Mizgin_TuRabii

Geceye Dair ..
Sp Kullanıcı
Bu gün yani 8 mart 1857 yılında Amerikada 40 bin dokuma işçisinin daha iyi çalışma koşulları için grevin başladığı gündür. Bildiğiniz gibi polis işçilere saldırır işçiler fabrikaya haps olur. Orada diri diri 129 işçinin yanması sonucun da bu mücadele günü ortaya çıktı.

8 mart direnişin ve.mücadelenin simgesidir.

Alperen61

Yolcu
Sp Kullanıcı
Kadın değerlidir kutsaldır elbette.
Ama günümüz kadını evinden alınıp dışarıya alıştırılarak kapitalizmin pazarlama aracı haline getirilmiştir.Kadın hakları,eşitlik söylemleri ve feminist düşünceler eşliğinde kadına bizim bildiğimiz kutsallığın ötesinde bir dokunulmazlık atfedilmiştir.
O yüzden kadın olarak kalabilen kadınların Dünya kadınlar günü kutlu olsun.

Asi ve Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Kadın değerlidir kutsaldır elbette.
Ama günümüz kadını evinden alınıp dışarıya alıştırılarak kapitalizmin pazarlama aracı haline getirilmiştir.Kadın hakları,eşitlik söylemleri ve feminist düşünceler eşliğinde kadına bizim bildiğimiz kutsallığın ötesinde bir dokunulmazlık atfedilmiştir.
O yüzden kadın olarak kalabilen kadınların Dünya kadınlar günü kutlu olsun.
Tartışmali bu söyledikleriniz
Yorum yok

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
Belki de marifet tüm bunlar varken yani evinden dışarıya cikip,calisip ekonomiye katkısıyla,tüm dış etkilere rağmen kadın kalabilmektir...

Alperen61

Yolcu
Sp Kullanıcı
Belki de marifet tüm bunlar varken yani evinden dışarıya cikip,calisip ekonomiye katkısıyla,tüm dış etkilere rağmen kadın kalabilmektir...
Dışarıya alıştırılan derken kadının çalışması ile ilgili bir sorunum yok esasında benim kastım farklı.Burada söylemek istediğim dışarısı evini unutan aile kavramını unutan ve çeşitli başlıklar altında bir şekilde dışarıya bağlı olan kadındır.

Asi ve Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Dışarıya alıştırılan derken kadının çalışması ile ilgili bir sorunum yok esasında benim kastım farklı.Burada söylemek istediğim dışarısı evini unutan aile kavramını unutan ve çeşitli başlıklar altında bir şekilde dışarıya bağlı olan kadındır.
Şimdi sıkıntı yok