Acıkmadan yedikçe ne oluyor

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Ağrı kesicilerden sonra dünyada en çok kullanılan ilaçlar şeker ilaçları olmaya başladı. “Bu, neden?” diye yapılan araştırmalarda, kan şekerini alıp kullanmakla ilgili, insülin reseptörleri var hücrelerde. Bu reseptörlerin duyarlılığı beslenme biçimi nedeniyle bozulmuş ve bu bozulma sonucu aile geni olmayanlarda bile şeker hastalığı belirtileri ortaya çıkıyor.
Devamlı atıştırma nedeniyle kişinin kan şekeri sürekli yüksek oluyor. Kan şekeri yüksek olunca, insülin reseptörleri “Benim şekere ihtiyacım yok.” diye duyarlılıklarını azaltıyorlar, azaltınca insülin reseptör duyarlılığı bozuluyor ve şeker hastalığı ortaya çıkıyor.
Bunun için açlık kürleri tavsiye ediyorlar şimdi. Kişinin sadece su içerek, günde belli bir süre aç kalmasıyla yapılan kürler. Obezitenin ve şekerin ortaya çıkmasının en büyük sebebi tıkınma geleneği, atıştırma geleneği.
“Acıkmadan yeme, yediğin zaman da az ye!” diyor İbni Sina. Tıp dönüp dolaşıp İbni Sina’nın söylediği söze geldi. Yani acıkmadan yeme, kan şekerin düşsün ki vücut insülin reseptörleri duyarlılığı bozulmasın.
Acıkmadan yedikçe ne oluyor; insülin reseptörlerinin eşiği düşüyor. Yediğin zaman az yiyince ne oluyor? Midenin 3’te 1’i boş kaldığı için, mide kapasitesini sınırlı tutuyor; ama mideyi devamlı doldurduğun zaman, mide bu sefer onu hazmedebilmek için birazcık büyüyor. Daha sonra biraz daha çok yiyorsun, mide onu hazmedebilmek için biraz daha büyüyor, böyle mide büyüyor, bu sefer az şeyle doymamaya başlıyorsun, obez oluyorsun.
Prof. Dr. Nevzat Tarhan

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Bilakis bayramlar misali verilebilir heleki Ramazan bayramı hazır doğal detox geçirmiş vücuda elimize ne gelse doldurunca hazım ve spazm sorunu kaçınılmaz ..
Tesekkürler hocam malesef milletçe alınacak dersi çok olan paylaşımdı ..

dvrzener

Sp Kullanıcı
24 Ara 2020
16
14
Acıkmadan hep yıyıp fazlasıyla kılo aldım ve aldıgım kıloları veremedım mıdem baya buyudu yenı karar aldım yakında mide tüp ameliyatı olmayı dusunyorum.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Midenin 3te 1i boş kaldığı için,mide kapasitesini sınırlı tutuyor
Eline saglik tesekkür ederim bu hos bir paylasim olmus Turan kardesim.

Ve bu arada bizimde eskiden ögrendigimiz o seyde burda biri geciyor ve gümdeme gelmisken eksik denilip gecilmistir.

Tek bu mide hakkinda sunu diyeyim ve sözümü noktalamak isterim kisacasi.

Mide icin onu 3´e bölmek diye ögrenmistim bir bölümünü yemek icin ve bir bölümünüde su icin de diger bölümünüde hava icin 3´e ayirmak gerekir.

Böyle olup yapilirsa iyi ve saglik acisindan da faydali olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SiyahSancaktaR

Son mesajlar