Allah Aşkını İçinizde Hissediyor musunuz?

  • Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı Mübarek Olsun
İ

İsrâ

Uzman bir psikolog televizyonda aşkın tanımını yaptı. Aşık olan insanın sabah kalktığı anda ilk aklına gelen, aşık olduğu kişiymiş. Gece yatmadan önce onu düşünür, her girdiği ortamda ondan bahsetmek istermiş. Bütün planlarını, aşık olduğu kişiyi düşünerek ve onu da dahil ederek yaparmış. O kişi için pek çok şeyden, hatta sevdiklerinden dahi vazgeçebilirmiş.

Şimdi Allah'a duyduğunuz aşkı düşünün. Yukarıda sayılanların hepsini gerçekten hissediyor musunuz?

Sabah kalktığınız anda aklınıza ilk gelen Allah mı?

Gün içinde sürekli O'nu düşünüyor musunuz?

Her girdiğiniz ortamda O'ndan bahsetmek istiyor musunuz?

Yaptığınız bütün planları Allah'ın hoşlanacağı şekilde mi düzenliyorsunuz?

O'nun razı olmayacağı, hoşlanmadığı tavırlardan sakınıyor musunuz?

Gece uyumadan önce O'nu düşünüyor ve anıyor musunuz?

Allah'a duyduğunuz aşktan dolayı pek çok şeyden ve hatta
sizinle bu konuda mücadele eden kişilerden kopup uzaklaşabilir misiniz?

Elbette bütün bunları hisseden herkes, Allah aşkını içinde hissediyor demektir. Geri kalan tüm yaratılmışlara duyulan aşk ve sevgi de, Allah'ın birer tecellisi olduğu için gerçekleşmektedir.


Şayet Biz bu Kur'an'ı bir dağın üzerine indirmiş olsaydık, andolsun onu Allah korkusundan saygı ile baş eğmiş, parça parça olmuş görürdün. İşte Biz, belki düşünürler diye, insanlara böyle örnekler veririz. (Haşr Suresi, 21)

Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah'ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki "Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek Yücesin, bizi ateşin azabından koru." (Ali İmran Suresi, 191)

"Sizden ve Allah'tan başka taptıklarınızdan kopup-ayrılıyorum ve Rabbime dua ediyorum. Umulur ki, Rabbime dua etmekle mutsuz olmayacağım." (Meryem Suresi, 48)


Alıntıdır..