Allah'a Ulaşmayı Dilemeği Duydunuz mu Sevgili Kardeşlerim?

Futbolcu

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Esselamun aleykum verahmetullah veberekatuhun Sevgili arkadaşlar site de yeniyim ama size bildiğim kuranın 7 safhasından 7 Safha 4 Teslimden bahsetmek istiyorum aslında bakarsak Kuran'ın bütünüdür 7 Safha 4 Teslim
1.Allah'a Ulaşmayı Dilemek
2.Mürşide Tabiiyet
3.Ruhun Allah'a Teslimi
4.Fizik Vücüdun Allah'a Teslimi
5.Nefsin Allah'a Teslimi(Daimi Zikir)
6.İrşada Ulaşmak (Muhlis Olmak)
7.İradenin Allah'a Teslimi
Sevgili arkadaşlar Allah'u Teala Kuranda 12 defa farz kılmış Allah'a Ulaşmayı Dilemeyi Ayetlere bakalım Kaynağım Kuranı Kerim kardeşlerim
Zumer-54:Ve enîbû ilâ rabbikum ve eslimû lehu min kabli en ye’tiyekumul azâbu summe lâ tunsarûn(tunsarûne).
Ve Rabbinize (Allah'a) yönelin (ruhunuzu Allah'a ulaştırmayı dileyin)! Ve size azap gelmeden önce O'na (Allah'a) teslim olun (ruhunuzu, vechinizi, nefsinizi, iradenizi Allah'a teslim edin). (Yoksa) sonra yardım olunmazsınız.

Rum-31:Munîbîne ileyhi vettekûhu ve ekîmûs salâte ve lâ tekûnû minel muşrikîn(muşrikîne).
O'na (Allah'a) yönelin (Allah'a ulaşmayı dileyin) ve O'na karşı takva sahibi olun. Ve namazı ikame edin (namaz kılın). Ve (böylece) müşriklerden olmayın.

Bakın sevgili kardeş bana yönelin diyor,yani bu dünya hayatını yaşarken ruhunuzu emanet olan ruhunuzu bana teslim etmeyi dileyin diyor ve ben mutlaka sizi kendime ulaştıracağım yani Allah'a ulaşmayı dilersek mutlaka Allah'u Teala Ruhumuzu Teslim Alıcak sevgili kardeşlerim buyrun bakıyoruz
Şura-13:...yehdî ileyhi men yunîb(yunîbu).
...O'na yöneleni, Kendisine ulaştırır (ruhunu hayatta iken Kendisine ulaştırır).
Sevgili kardeşlerim siz de Allah'a Teslim olmak istemezmisiniz??? Hani şu derler ya Hacı Bayram Veli mi? O Büyük evliya onun gibi olmak zordur Aslında sevgili kardeşlerim o kadar değildir tabii ki evliyalığında 7 Kademesi var o en üstünlerinden ama siz de bir evliya olabilirsiniz ve buda farzdır zaten ayetlere Bakıyoruz
Yunus-62-63-64:
Yunus-62:Muhakkak ki Allah'ın evliyasına (dostlarına), korku yoktur. Onlar, mahzun olmazlar, öyle değil mi?

Yunus 63:Onlar, âmenûdurlar (ölmeden evvel Allah'a ulaşmayı dileyenlerdir) ve takva sahibi olmuşlardır.
Bakın sevgili kardeşlerim Allah'a ulaşmayı dileyen daha doğrusu Takva sahibi olan herkes evliyadır peki nasıl takva sahibi olacağız biraz Yukarı bakarsanız Rum-31 de Allah'a Ulaşmayı Dileyenin takva sahibi olduğunu görürsünüz sevgili kardeşlerim sizde şu duayı ederek Kalpten ''Yarabbi ne kadar ermiş evliyan var bende onlar gibi olmak istiyorum lütfen benimde ruhumu teslim al bende sana ruhumu ulaştırmak istiyorum'' diyerek 7-8 aylık bir süreçte Allah'a ruhunuzu ulaştırmak istemezmisiniz?? Sevgili kardeşlerim?
ve bakın devamın da ne diyor Allah'u Teala

Yunus 64:Onlara, dünya hayatında ve ahirette müjdeler (mutluluklar) vardır. Allah'ın sözü değişmez. İşte O, fevz-ül azîmdir.

Hem dünyada hem de Ahirette müjdeler vardır diyor Allah'U teala peki sevgili kardeşlerim siz hala neyi bekliyorsunuz hadi Allah sizi bekliyor Sizde Kalbinizden ''Yarabbi Bende Sana Ulaşmayı Diliyorum Nolur Benimde Ruhumu teslim al ''
Deyin ve hem cenneti hemde dünyayı kazanın Sevgili Kardeşlerim Hepinizden Allah Razı Olsun
Esselamun Aleykum Verahmetullah Veberekatuhun