Allah'ın Emrettiği Tesettür

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,108
maalesef ki.. şimdi ki zamanınmız da iyice giyimlerimizle uğraşıyorlar bizler de hemen uyuyoruz o kadar şıklık var ki dışarı çıkarken kızlarda artık yakışdığı için şal vs,,, giyiliyor,,,

bir ara bir evdeydik konu giyimle alakalıydı ,,bir tane bayan tunik gib, bir şey giymiş altına pantolon böyle değil dedim ama ama diyor üstüm bol ama aldan pantolon gözüküyor vs... yani amalara kaldık maalesef kimseye bir şey diyemiyorsun ,,hem ama ama ama,,,amacı müslüman olduk

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,881
7,786
Nurettin Yıldız dinlenilesi bir vaiz.

''Sosyal medyada resim kulanmamakta tesettüre dahil '' sözünü ilave etmek isterim.

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,881
7,786
maalesef ki.. şimdi ki zamanınmız da iyice giyimlerimizle uğraşıyorlar bizler de hemen uyuyoruz o kadar şıklık var ki dışarı çıkarken kızlarda artık yakışdığı için şal vs,,, giyiliyor,,,

bir ara bir evdeydik konu giyimle alakalıydı ,,bir tane bayan tunik gib, bir şey giymiş altına pantolon böyle değil dedim ama ama diyor üstüm bol ama aldan pantolon gözüküyor vs... yani amalara kaldık maalesef kimseye bir şey diyemiyorsun ,,hem ama ama ama,,,amacı müslüman olduk
Biz tesettürü örtmek olarak algılıyoruz .sorun burda başlıyor aslında. Tesettür örtüyle başlayıp hal hareket konuşma edeple devam eden bir şey.
Bunlardan birinde eksiklik varsa tesettür tam sayılır mı.
Pardüse giyinmiş veya çarşaf taşıyan bir hanım bunun kıymetini bilmiyor, üzerinde parfüm kokuları dilinde işveli sözler, çarşı pazar esnafıyla ahbap gibi konuşmalar. Bu hanımların pantolon tunik giyenden farkı nedir ? Yada bu kişiler tesettüre bürünmüş oldular mı. ?
Tesettür bir bütündür bunu idrak etmemiz gerek önce. Doğru değil mi kitapdaşım :)

Zübeyde

Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
793
229
ahh ki idrak nasip olsun ve hakkı ile yaşamak..

Sokağa çıkarken giydiğimiz kıyafeti kutlu nebi görse, mübarek gönlü mahzun mu olurdu yoksa mesrur mu olurdu? Bu soruyu kendimize sürekli soralım..

Son mesajlar