Altınköy Açık Hava Müzesi Hakkında, Nerede ve Nasıl gidilir?

Strong

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
1 Mar 2018
Mesajlar
273
Tepkime puanı
11
Ankara’nın şehir merkezinden uzaklaşıp şöyle bir kafa dinlemeye ne dersiniz. Hem sizin içinde değişiklik olur. Ankara’da gezilecek yerler listemize de eklediğimiz Altınköy açık hava müzesi birazdan video da izleyeceğiniz üzere muhteşem bir yer.
Köy Hakkında

» Buradaki evler ve özenle restore edilip Belediye tarafından korunmaktadır.
» Bu köyde koyunlar, kuzular, inekler, öküzler, atlar, eşekler, köpekler, kediler, kuşlar, geyikler, ceylanlar, arılar, horozlar, tavuklar da var. Bu köyde buğday tarlası, sebze, meyve tarlaları, meyve ağaçları, ahırlar, kümesler, at ve öküz arabası da var.

» Bu köyde süt, yoğurt, tereyağ, peynir, yumurta, un, ekmek, domates, salatalık, kara lahana, marul, roka, semizotu, ıspanak, brokoli, patlıcan, kabak, fasulye de var. Bu köyde nalbant, kalaycı, dokumacı, demirci, değirmenci, köy bekçisi, köy muhtarı, kahveci, bakkal, seyis de var.
Altınköy Açık Hava Müzesi Sosyal İmkanları» Açık hava müzesini gezdikten sonra açlık çekmemeniz mümkün değil. Yoğun bir yürüyüşten sonra yemek molası vermek için müze yakınlarındaki restoranları tercih edebilirsiniz.
» Ayrıca ufak bir çay molası vermek isteyenler köy kahvesini kullanabiliyor. Bununla beraber köyün camisi de ibadet yapmak isteyenlere açık. Açık hava müzesine arabasıyla gelmek isteyenler için otopark hizmeti de bulunuyor.
Resmi Tam Boyut Görrmek İçin Tıklayınız - Orjinal Boyut: 650x362

Altınköy Açık Hava Müzesi Resimleri
Altınköy Açık Hava Müzesi Ziyaret günleri ve Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü ziyaretçilere açık olan Altınköy’e tam bilet 5 TL olup öğrenci girişi 2 TL‘dir. Bu ücrete köy içerisindeki müze girişleri de dahildir.
Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz. Özel arabayla ulaşmak isteyenlerin kullanması gereken caddeler şunlardır: Talat Paşa, Plevne, Turgut Özal, Bostancık ve son olarak da Karapürçek güzergahlarını takip etmeleri gerekiyor. Özel arabası bulunmayanlar içinse toplu taşımayla ulaşım rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun için Ulus meydandan hareket eden Altındağ otobüslerine binilmesi gerekir.
Adres: Beşikkaya Mahallesi, Altındağ/Ankara, 2044/1. Sk.
Telefon: (0312) 375 15 88
 
Üst