Apartman ve Ev

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,439
66,740
867E75B9-6A08-4A31-94A7-46B9A230A97E.jpeg

Apartman ve Ev...

Apartman, kentlere akan büyük nüfus için ranza mantıgıyla oluşturulmuş dikey barınaktır.
Kapısı, avlusu, bahcesi, agacı; kedisi, köpegi, kus cıvıltısı; sokagı, mahallesi, komşuluğu yoktur.
Kısacası ruhu yoktur.
Apartman ev değildir!

Apartman ve Müstakil Evlerin artı ve eksilerini konuşalım istiyorum.. :)
Tecrübelerinizi ve bu konu hakkında ki düşüncelerinizi merak ediyorum.. :)

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Çocukluğumdan bu yana hep müstakil evde yaşadım sadece bir dönem babamın polislik dolasıyla kısa süre lojman da kalmıştık onun haricî hep güzeldi ..

Oturduğum yerde apartman bulunmuyor herkes müstakil o yüzden eksisi hiç olmadı her zaman artısı çok güzel komşuluk ilişkileri daha samimi ve hoş...

Şu an bile otobüsteyim eve varmadan bu açı doyuracak kim var diye mesaj attım mahallemdekilere hemen sponsor buldum beni bekliyor :)

Apartman hayatını yaşayan daha güzel anlatır elbet..

Meryem

Sp Kullanıcı
13 Haz 2020
2,139
9,889
Babam emekli olduktan sonra müstakil evde yaşadık hiçbir apartman müstakil evin yerini tutmaz orası senin sana özel apartman hayatı kolay değil her ne kadar komşularımız la iyi geçiniyor olsaydıkta zor herkesin huyuna suyuna gitmek kolay değil yok kilimi çırptın yok tozun geldi yok balkonu yıkadın dikkat et yok koşturmayın bürsürü sıkıntı bizim alt katta oturan komşumuz vardı çocukları yok tu bizde 7 kardeş yaşlar birbirine yakın kanımız kaynıyor bizi hep pas pas sapıyla tavana vurarak dürterdi Sağolsun ?Allahtan sonra onlar gitti onun yerine bizim kadar kalabalık bir aile girdi babam emekli olana kadar birbirimizi idare ettik ?yani müstakil ev diyorum daha rahat ?

Sükutu LeyL

Sp Kullanıcı
16 Nis 2017
1,001
5,491
Ben çocukken aile apartmanında büyüdüm
Sıkıntı çekmedik. . . Depremde yıkıldı orası
Babamlar 2 katli ev yaptı.
Çok rahat gerçekten
Ama evlenince apartmana geldim.Hep derlerdi inanmazdım.Apartman hayatı çok zor diye :canbaz::canbaz:
Gerçekten çok zor. Herkesin huyu farklı
Anlayış yok malesef.O YÜZDEN MÜSTAKİL EV
Aile apartmanı olursa oda olur

Teknefes

Bir iz bırak..
Sp Kullanıcı
25 Ara 2020
243
1,106
Apartmanda bir kere bile oturmadim.. ne garip birkaç katlı ev apartman ya da site hiç bilmem..
Şanslıyım herhalde..
Ev bakindigimiz bir dönem oldu o zaman da gözlerim hep müstakillerdeydi..

Birlikte paylaştığımız hiç bir şey kalmamisken ne diye beton yığınını paylaşırız ki

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,979
31,571
44
BOLU
Müstakil ev candır apartman ise boş bir heyecandır.
Müstakil ev mutluluk apartman ise hezeyandır
Müstakil ev ferahlık apartman ise hüsrandır
Müstakil ev rahatlık apartman ise imtihandır
Müstakil ev sevinç apartman ise feryat figandır 😀

Tamam kabul ediyorum biraz abartmış olabilirim 😀

Eymen

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
27 Ocak 2020
2,732
16,668
Bursa
Müstakil ev tartisilmaz tabiki.
Ben ikisinde de kaldim.
Şuan bir sitede kaliyorum. Guvenligi ve cocuk parki konusunda içimiz rahat. Bir sorun oldugunda yonetim ilgileniyor avantajlari bunlar. Buyuksehirde oldugum icin kaldigim yeri yadirgamiyorum.

Son mesajlar