ARK Proje Eğitim - Destek - Envanter

ARK

Tecilli
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
6
0
İstanbul
Selamun Aleyküm;

Hepimiz bir şeylerden şikayet ederiz, bir şeyleri değiştirmek - iyileştirmek isteriz. "Ya bizim mahallede bir ebru kursu olsa ne iyi olurdu ama gel gör ki mekan - hoca tutacak ödeneğimiz yok"; "eğitim - öğretim okul falan iyi ama ah bir de yurtdışına işbaşı eğitim programına gidebilsek" minvalinde cümleleri kurarız genelde.

Bir şeyleri değiştirmede en önemli etmen mali güçtür. Mali gücü sağlamanın da bir kaç yolu var malumunuz. Öncelikle zenginsinizdir ve hayır yapmayı da seviyorsanız cebinizden harcama yapar ve evet bir şeyleri değiştirebilirsiniz.

İkincisi yerel yönetimlerle aranız iyidir ve onlar aracılığı ile (işinizi siyasi malzeme yapma pahasına) bir şeyleri gene değiştirebilirsiniz.

Ancak zengin değilseniz ve çok fazla da tanıdıklarınız yoksa geriye kalan yol yapmak istediğiniz faaliyetlerinizi projelendirerek ilgili fonlardan istifade etmektir. Bu fon kaynakları genel hatlarıyla şehrinize bakan kalkınma ajansı, bakanlıklar, AB programları ve diğer uluslararası programlardan oluşur.

Forum tekrar açılınca kayıt olmadan önce bir düşündüm ben buraya ne verebilirim diye? Fikrimce burada amaç kopyala / yapıştır konularla istatistik kasıp +rep almak olmamalı çünkü valla bir faydası yok :) Dedim ARK yaptığın işi burada paylaş belki forumdan belki dışarıdan (forum ziyaretçilere de açık gördüğüm kadarıyla) birilerine bir faydan olur, belki çok küçük ölçekte de olsa bir yerlerde birilerinin hayatı değişir.

Allah nasip ederse Pazartesi'den itibaren Proje nedir? Hangi fon hangi işlere kaynak sağlar? Projelerde iyi uygulamaları ve örnekleri ile kendi kişisel sayfamdan paylaşmaya başlayacağım.

Selametle..
 

elem

Biiznillâh
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
523
131
Çok güzel düşünmüşsünüz.

Faydalanmak umuduyla.
 

Zübeyde

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
802
198
Güzel düşünce aslında faydali olabilmek anlaminda bizlerinde yapabileceği biseyler olabilir insaAllah..
 

Tuğba

Nam-diğer Hamuş
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
705
718
Ve aleyküm selam :)
Biz buna ark farkı diyoruz, çok güzel (alkış ikonu) :)
 
  • Beğen
Tepkiler: Karaton
İ

İsrâ

Aleykumselam. Güzel bir düşünce. Ticaretle ugrasan biri olarak bana bir faydaniz olabilecegini ümit ediyorum. :)