Bay lock ile bayan lock

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
BAY LOCK İLE BAYAN LOCK
İş bu öykü FİKRİ dergisinin yeni sayısında yayınlanmıştır:
BAY LOCK İLE BAYAN LOCK
‘İçime sor onu’ dedi Maklube Hanım, ‘içim öyle karışık ki tam göğsümün orta yerine bir şey oturmuş gibi’
“Bana aç kendini”dedi Bay Lock “Sırrını bana söyle, ben sırlarını derin sandıklarda saklarım. Bazı insanlar sıradan bazı insanlar ise sırdan yaratılmıştır.’
‘Benim her şeyim ortada dedi’ Maklube hanım. İçim gibi dışım da geniştir. Etrafımda herkese yer vardır.
Sustu Bay Lock susuşuna bir öksürük düğümlendi. ‘Benim etrafımda öyle herkese yer olamaz’ dedi üzerine basa basa. Ben herkesin etrafında kendime yer bulurum.
“Yoksa şakirt misin sen?” diye sordu Maklube hanım. Üzerinde keskin bir yağ kokusu vardı. Belli etmemek için sorduğu soruyu üzerine doğru yuvarlayıverdi Bay Lock’un.
‘Ah! “ dedi Bay Lock anlamam böyle anlaşılır şeylerden, bana anlaşılmaz kör düğüm olmuş sorular sorun lütfen.
‘Çok kişinin meyli vardır benim üzerimde kimi kapı önlerimde dolaşır kimi çatılarımda’ diye karşılık verdi Maklube hanım. Bu kadar çok üzerine gelinmesinden rahatsızlığı dile getirdi. ‘Hakikatin ters çevrilmişliğine metafor olsun diye doğurmuş beni annem’ diye bağladı sözünü.
‘Ne alâkası var?!’ diye sesini yükseltti Bay Lock. Bağırırken ağzından, dişlerinin arasından birkaç kelime yere döküldü.
“Çözüldün!” dedi Maklube hanım, hiç oralı olmadı Bay Lock. “Ben zaten buralı değilim, çok uzaklarda oturuyorum” diye parmağını alabildiğine uzağa doğru uzattı.
“Akrep burcu olmalısınız” dedi Bay Lock Maklube hanımdaki meraklı hali görüp.
Sanki lafı cebinde gezdiriyormuş gibi yetiştirdi Maklube Hanım: “Sokucu değil yayıcı karakterim baskındır” Yay burcu olduğum için sunduğum lezzetin kalbe kattıklarından dünyalar kurup yeryüzüne yayıyorum” diye sürdürdü konuşmasını.
Daha fazla konuşacaktı, ama fırsat vermedi Bay Lock, “pazarlamacısınız desenize siz kuzum buna?’ diye çıkıştı.
“Hizmet” dedi Maklube “biz hizmet deriz buna” bu uğurda kendi evlatlarımızdan putlar yapar sonra da acıkınca bir güzel yeriz, işte ben bu hizmetin işkembesine hitap eden yönüyüm. Bir gün bir senaryo yazsam buna dair başlığı hazırdır: İşkembeden Kalbe’.
‘Ağzımı açtırma’ diye fısıldadı Bay Lock Maklube’ye aba altından ağzını göstererek. Kocaman bir ağzı vardı Bay Lock’un. Şifreyi gir istersen seni gezdireyim ağzımın içerisinde dedi Maklube’ye nispet yaparcasına. Gizli odaları olan bir mağarayı andırıyordu ağzı Bay Lock’un. Kurban Bayramlarında kesilip de yerine ulaşmayan kurbanlıklardan tutunuz da Türkçe Olimpiyatlarında Afrikalı çocukların söylediği Türkçe şarkılara, Abant görüşmelerinde sunulan bildirilere dek hepsi oradaydı.
Şakirt’in düşen son iki harfinden haber ver bırak sen benim ağzımdan kayan birkaç kelimeyi dedi Bay Lock.
Maklube hanım bütün yenilmiş, silinmiş süpürülmüş ve yutulmuş haliyle güçlükle konuşabildi: Onu siz RT yaptınız Sayın Bay Lock. Siz akredite ettiniz. Kimimiz RT kimimiz NT yaparız, öyle değil miydi, bir hatırla. İlk tanıştığımız günü getir gözünün önüne. Şakirt ile Takiyye’nin düğününde idik. Siz 1 dolar takmıştınız gelinin yakasına. ‘Devlet gibiyiz maşallah’ demiştiniz; herkes AB’ye NATO’ya girer biz FET֒ye gireriz diye içli bir konuşma yapmıştınız hani.
Bay Lock çıkış kapısına yönelirken metal dedektörler ona izin vermedi. “Ağzınız maklube kokuyor Bay Lock, bir de şifreniz efendim şifreniz ötüyor”

<form rel="async" class="commentable_item" method="post" data-ft="{"tn":"]"}" action="https://www.facebook.com/ajax/ufi/modify.php" id="u_0_v" style="margin: 0px; padding: 0px;">

</form>

Tuğba

Nam-diğer Hamuş
Sp Kullanıcı
:gri:
Kim uğraşmışsa buna kalemine sağlık valla.
Teşekkürler hocam :)

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
güzel dokundurmuş :))