“Ben de sana seviliyorum!”

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Aşkı bitiren şey iki tarafın da kendini aşık zannetmesidir. Oysa hiçbir aşkta iki aşık olamaz; çünkü tıpatıp aynı oranda bir sevgiyi yazmamıştır tarih henüz ve bu hikayede fazla seven aşık, öteki de maşuk olarak geçer kayıtlara. Gel gör ki hiç kimse “Ben maşukum!” diye bir itirafta bulunmamıştır biten aşkına ağlarken ve ısrarla hep aşık olduğunu iddia etmiştir. Halbuki bir aşkın içinde sadece bir kişidir aşık olan. İki sevgili yoktur mesela, biri sevgiliyse, öteki ‘sevdiği’dir aslında. O halde yaşadığın aşkta hangi taraf olduğunu bilirsen, bu aşk sonsuza kadar sürecektir. Eğer sen sevdiği isen, derhal bırak sevmeyi ve sevilmenin tadını çıkar. Karşılıksız sevmek değil, karşılıksız sevilmektir teklif ettiğim. Öyleyse sen sadece sevil ve bu sevgiye layık olmaya çalış; çünkü sen sevdiğisin. İşte gül bunu bildiği ve iyi bir sevdiği olduğu için bülbülün aşkı sonsuzdur.
“Ben seni seviyorum”un karşılığı “Ben de seni seviyorum!” olduğu sürece bitecektir aşklar. Ne zaman ki “Ben seni seviyorum”un karşılığı “Ben de sana seviliyorum!” olursa sarsılmayan kayalara benzeyen mevsimsiz aşklar yeşerecektir, karmaşaya sarmış dünyanın nicedir kurak meşk bağlarında…

Erdal Demirkıran

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

Son mesajlar