El Emeği ÇİNİ b'AŞK'a 🖌️💕

Lâ Tahzen'''

İnce Sızım
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
504
2,474
Selamün Aleyküm.
sizlere bu konuda çinilerimi paylaşmaya karar verdim
sp5
önce bir tanıtayım nasıl yapılıyormus:sevin:

Hani diyorlar ya " oturduğun yerden çiziyorsun canım ne var bunda " diye.
Gelin size nasıl aşamalardan geçiyor #Çini anlatayım.
Zimparayla işe başlıyoruz astar pürüzsüz olana kadar, (Hani o tozunun nufus ettiğini söylemeden geçemeyeceğim.) zimparaliyoruz.
Sonra o tozu tek tek siliyoruz kurumaya bırakıyoruz.
Onlar kuruya dursun biz desen tasarliyoruz, tasarladığımız desenleri iğneli kalemle tek tek deliyoruz bitti mi bitmedii!

Kuruyan formun üzerine delmiş olduğumuz deseni kömür tozuyla geçiyoruz. (Eller kömür ocağında çalışmış gibi
).

Ve yine bitmedi. Basılmış deseni #Tahrir le fırçayla formun üstüne çiziyoruz ( uzun çizimlerde serçe parmak acısı
) Tahrirleme işlemi sonunda renk renk icimizi açan renklerle ve dimdik fırçasıyla nokta nokta boyuyoruz.(aman açıklık kalmasın, aman boya fazla kalın olmasın)

Bitti mi?? Bitmedi

Vee tabiki en bi önemlisi #Sırça

Selüloz ve Sır karışımı bütün formu beyaza bürüyecek, desenler gözükmeyecek saklamak sırlamak (aman dikkat bomeye 45-47 arası fazlası
sıkıntı)

İnce olursa renkler yanar Kalın olursa boya akar...
Ve Fırın ince ince tek tek özenle dizmek gerek aman birbirlerine dokunmasinlar ayrılamazlar...
"Hadi artık bitti kapat fırının kapağını" dediğinizi duyar gibiyim

Kapatirimda iki gün beklemesi yokmu nasıl çıkacak renkler nasıl 900 derece ne oluyor fırının içindeki merakı ne yapayim.
Ve fırın açılır ateşte açan çiçeklerim, bakmayın böyle dert yandığıma ben zoru seviyorum. Bende #çini bAŞKa

IMG-20210413-WA0011.jpg

Son düzenleme:

Lâ Tahzen'''

İnce Sızım
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
504
2,474
Cevap: Bende ÇİNİ bAŞKA

IMG-20210413-WA0010.jpg

Belli bir yaştan sonra çekilmiyor, insanların yerli, yersiz davranışları.
Denli, densiz konuşmaları. Kaprisli halleri, tavırları.
Herkesin derdi, sorunu var ama. Bu kimsenin canını sıkmayı, kalbini kırmayı gerektirmiyor öyle değil mi?
Biraz ne yapıyorum diye sormalı insan kendine. Davranışım, sarf ettiğim sözler doğru mu diye. Hayat yeterince tüketiyor insanları, hem de her anlamda. İnsanların hayatlarına ya güzel dokunmak ya da uzak durmak gerek. Çok şey gerekmiyor hayatı yaşanır kılmak için.
Biraz zarafet biraz nezaket. Çok zor olmasa gerek...!

Son düzenleme:

Lâ Tahzen'''

İnce Sızım
Sp Kullanıcı
29 Ocak 2017
504
2,474
Cevap: Bende ÇİNİ bAŞKA

IMG_20210413_151120.jpg

neye açsanız onun tokluğu için çalışırsınız, bu böyledir... derdi olan insan işiyle ; boş insan kişiyle uğraşır..! çünkü ;bir insan kendini aşan bir fikre sahip değilse ya kendiyle uğraşır ya başkalarıyla savaşır...

Son düzenleme:

Son mesajlar