Bu yılki fıtır sadakası miktarı belirlendi

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
İhtiyacı olana verirsen kendin ulaştırmış olursun ablam ;)

--------------------------

Neye göre hesaplandığını ve gerçekten hesaplamaya göre kime verilebileceğini merak etmekteyim.
Yoksulluk sınırına göremi, açlık sınırına göremi yoksa asgari ücret sınırına göremi hesaplanıyor?

Basit hesap olarak 4 kişilik bir aile için;
19x4=76 TL bir öğün
76x3=228 TL bir gün
228x30=6840 TL bir ay

Bi yanlışlık var bu işte...!!!!
Ortalama bir günlük asgari öğünlere göre hesaplanıyor abim :)
Eski buğday hesabının güncellenmiş halidir.

-----------------

Fitrelerinizi dernek vakıf ve cemaatlere vermeyiniz...
En yakın komşunuzdan başlayarak durumu olmayanlara veriniz. O onların hakkı...

Benim çevremde fakir yok diyen varsa bana özelden adres bildirsin ben ona fakşr yollarım...

Sevgi Platformu

İ

İsrâ

Ortalama bir günlük asgari öğünlere göre hesaplanıyor abim :)
Eski buğday hesabının güncellenmiş halidir.

-----------------

Fitrelerinizi dernek vakıf ve cemaatlere vermeyiniz...
En yakın komşunuzdan başlayarak durumu olmayanlara veriniz. O onların hakkı...

Benim çevremde fakir yok diyen varsa bana özelden adres bildirsin ben ona fakşr yollarım...

Sevgi Platformu
Buradan ben şunu anlıyorum.
Asgari ücretle çalışan herkese verebiliriz.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Buradan ben şunu anlıyorum.
Asgari ücretle çalışan herkese verebiliriz.
Hedef asgari ücretin altındakiler, sonra asgari ücret, sonra da 3.000 baremi...
Bu ülkede aylık 3000 alanlarda açlık sınırında...

Aynen öyle isra abem...

Sevgi Platformu

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Yirmi deseler ne oluyo. :)

Gerçi Her cuma hoca hutbede soyluyor.Rabbimiz buyurdu ki iyilik yapmayi akrabaya yardim etmeyi kotu isleri fenalik ve azginligi yasakliyor. Dusunup tutasiniz diye size oğut veriyor diye soyluyor. Buda bir kulaktan girip digerinden cikiyor.

Yine bugun hocanin soyledigi iyiik yapanlar azaliyor.kotuluk yapan cogaliyor diyor.

Artik kimse iyilik yapmayi ya istemiyor yada suistimal oluyor diye yapmiyor. Allah bizi affetsin bizde buna ses cikarmiyoruz.
Cuma hasilatinda dusus var demekki:)

Her cuma caminin onunde bir kasa kiyida kosede de birkac gariban cocuk olur.
Bu manzara bile camilerimizin ne durumda oldugu hangi amacla kullanildigini az cok ortaya koymaktadir.

Mesala hoca yukardaki ayeti okur diger ritulleri tamamlar ve soyle der..degerli cemaat bilmwm ne icin para toplanacaktir yardimlarinizi esirgemeyin allah yardimlarinizi kabul etsin...
Hiç cikipta ey cemaat su kardesimizin cemaatten su kisinin su komsumuzun mahallemizdeki su kardesimizin su bu derdi vardir yardimlarimizi esirgemeyelim dedigini duyan varmi..80 bin caminin 80 bin derneginide bu milletin sirtina yuklemenin bi mantigi yok...valla bu camiler konusu buyuk sorun esasen soylenecek cok sey var o konuda.

Konu neydi ya ben niye imama takildim ne demisti diyanet

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Cuma hasilatinda dusus var demekki:)

Her cuma caminin onunde bir kasa kiyida kosede de birkac gariban cocuk olur.
Bu manzara bile camilerimizin ne durumda oldugu hangi amacla kullanildigini az cok ortaya koymaktadir.

Mesala hoca yukardaki ayeti okur diger ritulleri tamamlar ve soyle der..degerli cemaat bilmwm ne icin para toplanacaktir yardimlarinizi esirgemeyin allah yardimlarinizi kabul etsin...
Hiç cikipta ey cemaat su kardesimizin cemaatten su kisinin su komsumuzun mahallemizdeki su kardesimizin su bu derdi vardir yardimlarimizi esirgemeyelim dedigini duyan varmi..80 bin caminin 80 bin derneginide bu milletin sirtina yuklemenin bi mantigi yok...valla bu camiler konusu buyuk sorun esasen soylenecek cok sey var o konuda.

Konu neydi ya ben niye imama takildim ne demisti diyanet
Desene patron sende benim gibi diyanete ve imamlara takıntılısın...
:)

Sevgi Platformu

Son mesajlar