Özgün Konu Çocuk Evliliği Kurtarır Mı?

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,368
43,865
30
Kocaeli
Bu konudaki düşüncelerimi daha önce belirtmiştim.

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,336
Bu konudaki düşüncelerimi daha önce belirtmiştim.
Senin konunla birlestirdim.
tesekkür ederim.

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Duyguların tükendiği yerde çocuk yetersiz kalır.Bir evliliği oluşturan kavramlar tükenmiş se çocuk sadece o kavramlar'dan arta kalan olur.
Elbette çocuk bir bağdır ama tek başına asla yeterli bir bağ değildir.Yani evlilik müessesesini ortaya koyan ve yürümesini sağlayan faktörler zedelenmişse temelde ortaya çıkan sorunlar zamanla bu müessesenin çökmesine vesile olur ve o çöküntünün altın da kalan maalesef çocuk olur.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Bitmeye yakın veya bitmiş bir evliliği çocuk kurtarabilir mi?
Bitmeye yakin veya bitmis de olsa bu o acidan gec kalinmis oluyor.

Cocuk iki insan birbirine karsi veya söyle diyeyim birbirini sevmeyen kisiler hangi acidan yardim edecek ve bir araya getirmek icin mi ve bunlari birbirine karsi tekrar isindirmak icin mi ve iste suda bir mümkün olmuyor.

Simdi böyle bir evlilik veya yasanan bu hayat olarak artik gec olmus ve onun icin ne denilse veya yapilmak istense zayif kaliyor.

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Azelya

Sp Kullanıcı
6 Tem 2018
555
1,191
Bitmiş olan bi' ilişkinin üzerine hiç suçu olmayan bi' bebeği alet etmek sadece cahil zihniyetlerin çözümüdür. Hiçbir çocuk, ebeveynlerinin enkazı altında yaşamak mecburiyetinde değildir.
İdrak ve vicdanını yitirmemiş, yetişkin bi' birey ya ilişkisini düzeltir ya da düzeltemeyeceği ilişkinin yüküne üçüncü şahısları ortak etmez.

Çimen

Burnunun Dikinde
Kurucu Varisi
15 Eki 2020
11,018
53,603
Hiç bir kadın sevmediği istemediği adamdan çocuk sahibi olmamalı , çocuk için cekmemeli bu haksızlığı kendinede cocugunada yapmamalı
Hatta hemen çocukta yapmamalı eğer olan evlilikte birbirini tanıdıktan sonra kadın eşi için bu adam baba olmaya layık ,erkekte bu kadın anne olmaya layık diye düşünürse yapılmalı

• Beğen
Tepkiler: Azelya ve EzEL

Son mesajlar