Çocuklarınızı Çok Öpünüz

İ

İsrâ

“ÇOCUKLARINIZI ÇOK ÖPÜNÜZ, HER ÖPÜCÜK İÇİN CENNETTE DERECELER VARDIR”

Aydede minik yıldızları etrafına toplamıştı. Onları kollarının arasına alıyor, kucaklayıp öpüyordu. Bir diğer yandan da “Sevgili Ebeveynler! Cennet’te evinin güzel olmasını isteyenler çocuklarını çok öpsün” diyordu. Onu gören anne-babalar da Aydede’nin etrafına toplandılar. Ona; “Sevgili Aydede! Bu gün bayram mı, seyran mı; bu kutlama neden?” diye sordular.

Aydede başını kaldırıp şöyle dedi; “Artık her gün benim için bayram. Çünkü Peygamberimiz’in (s.a.v) bir hadisini öğrendim. Efendimiz (s.a.v); ‘Çocuklarınızı çok öpünüz, çünkü her öpücükte sizin için cennet’te dereceler vardır’ buyurmuş.” Aydede bunları söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti; “Peygamberimiz’in (s.a.v) çocukları çok sevdiğini daha önce de sizlere anlatmıştım. Kedilerin babası diye bilinen Ebu Hureyre (r.a) peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) çocuklarla olan hatıralarını anlatırken şöyle diyor; “Bir gün bir adam, Peygamber Efendimiz’in huzuruna geldi. Yanında da bir çocuğu vardı. Adam ikide bir çocuğu kucağına alıp seviyordu. Peygamber Efendimiz onu görünce; ‘Sen buna nasıl şefkat gösteriyorsan, ALLAH da sana, senin şefkatinden daha çok şefkat eder’ buyurdular.”

Bu güzel hatıranın ardından Aydede sözlerine şöyle devam etti: “Peygamberimiz karşılaştığı her çocuğa selam verirmiş. Çocuklarla arkadaşça konuşur, onların yanında çocuklaşırmış. Yolda yarış yapan çocuklar görse onlara katılırmış. Neşe ve sevincine ortak olurmuş. Artık ben de çocuklarla daha fazla ilgilenmeye, onlara daha fazla sevgi göstermeye karar verdim. Çünkü onlar bizim için cennetin anahtarı gibiler.” Aydede’nin bu sözleri anne ve babaların da çok hoşuna gitti. Ve tüm anne-babalar sevgiyle minik yıldızlara sarılıp onları öptüler.

Kadriye BAYRAKTAR
 

Zümrüt

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
549
Tepkime puanı
83
Ne güzel maşAllah..Rabbim efendimizin (s.a.v)'in yolundan gitmeyi nasip eylesin..

Konu için Mevlam razı olsun..
 
Üst