• Allah, Talan edilen bahçeleri eski güzelliğine kavuşturmasıyla meşhurdur. LiyA🌺

Doğası ve Tarihi Güzellikleriyle Göz Kamaştıran Kızılcahamam

Strong

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Katılım
1 Mar 2018
Mesajlar
272
Tepkime puanı
14
Ankara, siyasi tarihi ve İç Anadolu’nun farklı kültürlerini barındıran bir şehri olarak senede milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor, ancak Ankara’nın aynı zamanda bir doğa ve spor şehri olduğu bilinmiyor. İç Anadolu bölgesinin en yeşil şehirlerinden biri de Ankara’dır. Nasıl mı?
Kızılcahamam ilçesine bağlı olan Soğuksu Milli Parkı, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin kesişim noktasında bulunan ve her iki iklimin de bitki örtüsünü taşıyan, doğanın her güzelliğini barındıran bir milli park olarak öne çıkıyor.
Soğuksu Milli Parkı; temiz hava, yeşil çam ağaçları ve keyifli bir hafta sonu denildiğinde akla gelen ilk ve en büyük parklardan biridir. Şifalı kaplıcaları ve barındırdığı yüzlerce faklı canlı çeşidi ile bu park, aynı zamanda termal su merkezi olarak da hizmet veren verimli bir volkanik bölgede bulunuyor.
Resmi Tam Boyut Görrmek İçin Tıklayınız - Orjinal Boyut: 900x600

Farklı Canlı Çeşitleri Barındırıyor

“Bozkırdaki orman” olarak da anılan park, karasal iklimden öte Karadeniz iklimine sahip olması ile Sarıçam, Köknar ve Meşe başta olmak üzere onlarca farklı ağaç çeşidi ve 35’in üzerinde kuş cinsi barındırıyor.

Milli parkta karşılaşabileceğiniz canlılar arasında ise boz ayı, sansar, geyik, yaban domuzu ve sincap gibi türler mevcut. Parkın içerisinde kınalı keklik, bıldırcın ve şahin gibi canlıların üretim çiftliklerine rastlayabilirsiniz.
Çam Termal Otel Öne Çıkıyorİçerisinde bolca sıcak ve soğuk su kaynağı barındıran Kızılcahamam, aynı zamanda termal tatil severleri bir araya getiren konaklama merkezleri barındırıyor. Ankara ve Kızılcahamam’ın ilk ve tek lisanslı termal suyuna sahip olan Çam Termal Otel ise Soğuk Su Milli Parkı’nın tüm güzelliklerini 5 yıldızlı otel hizmeti ile birleştiriyor.
Resmi Tam Boyut Görrmek İçin Tıklayınız - Orjinal Boyut: 1400x787
Kızılcahamam Çam Termal Otel doğa ve huzuru bir araya getirirken şifalı termal su hizmetini birbirinden farklı masaj ve güzellik uygulamaları ile birleştiriyor. Hamam, buhar odası, sauna ve tuz odası gibi Spa hizmetlerinin yanı sıra restoranlar, spor sahaları, güzellik merkezi ve MaceraPark dahil her yaştan kitlenin kendine uygun bir aktivite bulabileceği otel, engelli bireyleri de düşünülmüş olarak her bütçeye uygun tam teşekküllü 256 odası ile misafirlerini ağırlamaya hazır
 
Üst