Doğruluğun sonu böyle olur

sükutu-ezber

Öyle işte...
Yönetici
Co-Admin
11 Şub 2017
9,423
24,945
"
DOĞRULUĞUN SONU BÖYLE OLUR

Kralın nesli yoktu ne amcası ne dayısı ne çocukları soyu yoktu ve “Öldükten sonra tahtı kime bırakacağım” diye düşünürken aklına bir fikir geldi.
Ülkenin genç erkeklerini topladı ve hepsine birer tohum verdi. Dedi ki o gençlere kimin saksısından çiçek açarsa o kişi tahta geçecek dedi ve gençler gittiler.
Aralarında bir delikanlı vardı yoksuldu aldı tohumu evine gitti annesine olan biteni anlattı ve ekti tohumunu saksıya. Suyunu verdi güneş gören yere koydu aradan zaman geçti ama saksıdan çiçek falan çıkmadı ne yaptıysa yeşermedi tohumu annesi dedi oğlum sen çok ugraştın çıkmadı çiçek artık senin yapacağın bişey yok dedi.
Ogün geldi tüm tohumu alıp giden gençler saksılarını alarak kralın yanına gittiler o yoksul gençte boş olan saksını aldı ve gitti. Kral tek tek baktı tüm gençlerin saksısında rengarenk çiçekler vardı sıra o yoksul gence geldi bir tek onun saksısı boştu çiçek açmamıştı.
Kral sordu o gence senin saksın neden boş dedi genç cevap verdi kralım ne yaptıysam da çiçek açmadı olmadı çok uğraştım ama tohum çiçek vermedi bende saksıyı aldım geldim diye cevap verdi.
Ve kral o gençlere seslenerek yeni kralınızı selamlayın dedi.
birden uğultu oldu ve diğer gençler nasıl olur kralım bizim saksımız da çiçek açtı onun saksısı boş nasıl olur onu kral seçersiniz dedi.
Kral onlara döndü ben hepinize aynı tohumu vermiştim ve tüm tohumlar yanmıştı yanık tohumdan asla çiçek çıkmaz sizler baktınız tohum çiçek açmıyor başka tohum ektiniz hile yaptınız ama bu genç dürüst oldu ve yalan söylemedi ve tahtımı ülkemi adaletiyle idare edecek bu gençtir cevabını verdi.
Her ne olursa olsun hakkı söylemekten doğruyu söylemekten asla vazgeçmeyin kazanan siz olacaksınız…
 

Asi ve Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
6,168
1,281
Bilemedim şimdi bak
Doğruyu söylediğim için başıma Çok işler geldi reelde de sanalda da :)