Etkinlik Evlilikte Tahsil Farkı Önemli midir?

Evlilikte Tahsil Farkı Önemli midir?

• Evet çok önemlidir

Kullanılan: 1 12.5%
  • Hayır, sevgiye bakar herşey

Kullanılan: 5 62.5%
  • Tahsil farkından dolayı konusacak bisey bulamazlar

Kullanılan: 0 0.0%
  • Eşim benden tahsilli fakat çok mutluyuz

• Eşini sen de yetiştirebilirsin hayatta

• Diğer

Kullanılan: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

Sahra

Sp Kullanıcı
3 Kas 2017
1,480
5,186
Bu sorunun farklı yönlerde açılımı olabilir. İslami ilim ve yaşama noktasında küfüv olması önemli midir ?
Dünyalık diploma şahsın kazandığı onu ilgilendiren bir kazanım makam mevki açısından. Dindeki ilmi tahsil denklik evlilikte aile bütünlüğünde uygulanacak düsturlar bu konuda ne düşünülür fikirler nelerdir acaba ? :)

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,223
86,348
Bence İslami yaşam konusunda denklik önemli.
Dünyevi makam mevki tahsil falan bunlarda da denkliği göz ardı etmemek gerektiğine inanıyorum. İstisnalar kaideyi bozmuyor. Yüzde birlik, binde birlik ihtimaller gerçeği yansıtmıyor.
İnsanlar eş seçiminde yaşam standartları kendisine en yakın olanı tercih ediyor Olası problemleri daha aza indirgemek için.
Ben hiç bir manav ile bir doktorun, ya da bir kimyager ile bir bakkalın evlendiğini duymadım. Bir mühendis ile konfeksiyon işçisi de duymadım.
Ben bunları yazarken insanları sınıflandırmak istemiyorum ama özellikle uç noktaları yazıyorum ki anlamak daha kolay olsun diye.
Şunu da ekleyeyim bana göre sıradan insanlar o uç noktalarda yaşayan insanlardan daha mutlu daha sevgi dolu...

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Bakiniz bu hafta demeye calismistim evlilik hep ayni gücte veya o kiymet de devam edip gitmiyor ve bu böyle cok kere ister istemez insan evleniyor artik buda kisiye göre degisebiliyor bir örnek olarak 10 yada 20 sene sonra bakiyor kisi eskiden bizim evlilik nasil idi ve simdi ise kiymeti düsmüs diyebiliyor.

Son mesajlar