Gençlerin küpesine, dövmesine, kıyafetine müdahil olmayın

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
"Gençlerimiz 'Hayat tarzımızdan dolayı bize ön yargılı bakmasınlar, küpemi görünce dudak bükmesinler, top sakalımı, kuyruklu saçımı görünce beni yadırgamasın' diyor. Daha önce 'Gençliğin küpesiyle, dövmesiyle uğraşmayın' demiştim. Ben bunu demeye devam edeceğim arkadaşlar. Şekle takılmayın, öze ve ruha yönelin, kalbe girin. Kalbe girdiğinizde sizi rahatsız eden hususlarda, inanın o kişi kendine çekin düzen verecektir zaten. Allah'ın mubah kıldığı alanları daraltmayın. Allah'ın yasak kıldıklarını ortadan kaldırmak için uğraşın. Allah'ın mubah kıldıklarıyla insanların kendi haline, örfüne, vicdanına bıraktığı alanları daraltırsanız, dini yaşanmaz kılarsınız. Her kim dini zorlaştırırsa ona bağlı mağdur olur yaşayamaz. Din kolaylıktır. Dini hele genç dostlarınızla konuşurken sakın dini zorlaştırmaya kalkışmayın. Gençleri yargılamayın, yargılayıcı bir dil kullanmayın. Özel hayatına müdahil olmayın. Küpesine, dövmesine saçına, sakalına kıyafetine kotuna botuna asla müdahil olmayın. Bilakis ruhuna kalbine hitap edin."

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Saçına başına, kıyafetine karışmayalim,su akar yolunu bulur,gençtir,olabilir ama dövme konusu biraz sıkıntılı,geri dönüşü kolay değil;ki zaten bu karışma işi de ancak kendi çocuklarımıza olabilir.

Son mesajlar