Gündeme dair söyleyeceklerim var...

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Sözümü esirgemem, Kabul etmek zorlarınada gitse de toplumun geniş bir kesimi için Kemalizmin tepeden tırnağa bir totaliter diktatörlük düzenini simgelediğini bilmek ve hatta anlamak zorundalar. Burada başka bir çıkmazda şudur ; Hem kemalizim savunuculuğu yapmak hemde diktatörlük, otoriterlik eleştirisi yapmak dayqnılmaz bir çelişki ve taraflar bununla yüzleşmek zorundalar... Bu bir Şart..

Tamda bu noktada " Vesayet ideolojisini bitiriyoruz! ", " Bürokratik oligarşik işleyişe son veriyoruz!" vaatleriyle halkın karşısına çıkanların içine düştükleri tutarsızlığa da dikkat çekmek lazım gelir. Bir yandan bu tür iddialı sözler, vaatler seslendirip, aynı zamanda " Bizim rejimle bir sorunumuz yok " " Türkiyede rejim tartışması 1923 te bitmiştir!" türünden savunmalar geliştirmek birbirini besleyen iki türlü yanlışı, tutarlılıktanda, inandırıcılıktanda uzaklaşma sonucunu göstermektedir.
Oysa gerçek manada bir değiştirme iradesi tutarlı ve kapsamlı bir yaklaşımı gerrkli kılar...

Sürecin nasıl şekilleneceğini, neler getirip neler götüreceğini doğal olarak izlemeyi ve yorumlamayı sürdüreceğiz...
Ve Rabbimizin iznşyle her durumda kendi kimliğimizle var olmayı sürdüreceğiz...

Bilgi - İnanç - Eylem

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Dr. Sa’d Şerif , Sovyetlerin Afganistan’ı işgali döneminde ki cihattan bahsederken başından geçmiş kıssayı şöyle anlatır:

Akşam namazı vakti girmiş, Afganlılara namaz kıldırıyordum. O esnada Rus savaş uçakları başımızın üstünde dönmeye başladılar. Bir uçak ansızın bomba attı ve yakınımıza düştü. O esnada ben namazı bırakmış ve kaçmıştım!. Afganlılardan hiçbir tanesi yerinden kımıldamamıştı. Hatta onlardan biri yerime geçmiş namazı tamamlıyordu!. Ben bu davranışımdan dolayı utanmıştım.

Yerime geçen imam akşam namazını bitirdikten sonra yatsı namazını da kıldırdı. Uçaklar sağımızı ve solumuzu bombalıyor onlara bir şey isabet etmemiş ama bombaların dumanı onları kaplamıştı.

Namazlarını bitirdikten sonra tesbihlerini de çekip kalkmışlardı. Bana kınarcasına şunu dediler; Allah’ın huzurunda iken, beşerin elinden gelecek şeylerden korkmaya utanmıyor musun?

Bazı Arap mücahitlerin sözünü hatırlattılar. Şunu diyorlardı; Biz Afganlılara din öğretmeye gittik. Lakin onlar bize dini öğrettiler.

Bilgi - İnanç - Eylem

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
Sarachanede değil incirlikte eylem yapmak lazım aslında.Eylem müslümanın kalbinde değil, kafirin kalbinde Olur... (olması zor bir düşüncem sarachaneye gelen kardeşlerede helal olsun.)

Milletin emrindeyim millet ne derse onu yaparız diyen sayın cumhurbaşkanı bu millet incirlikte amerikan köpeklerini istemiyor.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Sarachanede değil incirlikte eylem yapmak lazım aslında.Eylem müslümanın kalbinde değil, kafirin kalbinde Olur... (olması zor bir düşüncem sarachaneye gelen kardeşlerede helal olsun.)

Milletin emrindeyim millet ne derse onu yaparız diyen sayın cumhurbaşkanı bu millet incirlikte amerikan köpeklerini istemiyor.

İncirlikte eylem yapmamız için Şimdikinden daha güçlü bir örgütlülük lazım adanada...
Adana da yaşıyorum dende, bir çok kardeşimizi Afganistan ve Suriyede şehid verdik. Nicesi şuan savaş meydanlarında... Bir avuç müslümanız, çoğumuzu sahte elkaide bağlantılarıyla içeri aldılar... Yani anlayacağın Adanada kuru gürültülü Stk lardan başka bişey yok. Onlarda canları isterse incirliğe yürüyor yoksa kıllarını kıpırdatmıyorlar...

Şuan orada eylem yapacak gücümüz yok mu? Var...
Lakin eylemlerden sonra özellikle üniversite kadrolarımızda başlayan operasyonlardan dolayı şu aşamada sadece tüm gücümüzü idlib de Tahriru Şam ve Ahraru şamın birleşmesi aracılıklarında ve buraya gelen mücahitlerin tedavisi, şehit ailelerinin geçimi ve Öğrenci, ilim adamı ve mücahit yetiştirmeye ayırıyoruz...

Adanada özellikle fetönün güçlü olduğu dönemde incirliğe zarar getirmeyelim diye aldığımız darbelerden dolayı hala darmadağınız...

Keşke üstad herşey dışardan görüldüğü gibi olsa...
Yoksa evimle incirlik telleri arası 600 metre... Esnaf ve mahalle halkına okadar yedirmişlerki en ufak bir karşı harekette önce mahakleli ve esnaf bizr kurşun sıkar... Paranın itliğini yapanlar bu sayfalardan hiç eksilmeyecek...

Bilgi - İnanç - Eylem

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461
İncirlikte eylem yapmamız için Şimdikinden daha güçlü bir örgütlülük lazım adanada...
Adana da yaşıyorum dende, bir çok kardeşimizi Afganistan ve Suriyede şehid verdik. Nicesi şuan savaş meydanlarında... Bir avuç müslümanız, çoğumuzu sahte elkaide bağlantılarıyla içeri aldılar... Yani anlayacağın Adanada kuru gürültülü Stk lardan başka bişey yok. Onlarda canları isterse incirliğe yürüyor yoksa kıllarını kıpırdatmıyorlar...

Şuan orada eylem yapacak gücümüz yok mu? Var...
Lakin eylemlerden sonra özellikle üniversite kadrolarımızda başlayan operasyonlardan dolayı şu aşamada sadece tüm gücümüzü idlib de Tahriru Şam ve Ahraru şamın birleşmesi aracılıklarında ve buraya gelen mücahitlerin tedavisi, şehit ailelerinin geçimi ve Öğrenci, ilim adamı ve mücahit yetiştirmeye ayırıyoruz...

Adanada özellikle fetönün güçlü olduğu dönemde incirliğe zarar getirmeyelim diye aldığımız darbelerden dolayı hala darmadağınız...

Keşke üstad herşey dışardan görüldüğü gibi olsa...
Yoksa evimle incirlik telleri arası 600 metre... Esnaf ve mahalle halkına okadar yedirmişlerki en ufak bir karşı harekette önce mahakleli ve esnaf bizr kurşun sıkar... Paranın itliğini yapanlar bu sayfalardan hiç eksilmeyecek...

Bilgi - İnanç - Eylem
Eyvallah kardeşim.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Çanakkale: Zafer mi, Hezimet mi?

Son yıllarda her Mart ayında furya halinde bir Çanakkale hamasetine tanık oluyoruz. Bu yıl da aynı durum yaşanıyor. Çanakkale Savaşı'ndan her yerde övgülerle söz ediliyor, Çanakkale'nin ne büyük bir kahramanlık eseri olduğu, bağımsızlık smbolü olduğu propagandası yapılıyor. Bütün bu propagandaların İslami argümanlara da yer verilerek yapılması ise işin cabası.

Peki Çanakkale hakikaten bir destan mıdır, bağımsızlık sembolü bir zafer midir?

600 yıllık bir devleti 10 yıl içinde tükenişe götüren darbeci İttihat ve Terakki kadrosunun, ayakta durmakta zorlanan Osmanlı'yı alavere dalaverelerle dahil ettikleri birinci emperyalist paylaşım savaşının bir parçası olan Çanakkale Savaşı, ilk bakışta zafer gibi görünse de sonuçları itibariyle Osmanlı'nın sonunu getiren bir hezimet savaşı olmuştur.

Avrupa'daki savaşlarda köşeye sıkışan ve büyük kayıplar veren Almanya'nın, savaşı yayarak ordusunu rahatlatma stratejisinin parçası olarak gördüğü ve o şekilde kurguladığı Çanakkale Savaşı sonucunda, Osmanlı'nın geleceğini teşkil eden eğitimli bir nesil yok edilmiştir.

Böylece bir anlamda Batıda eğitim görmüş subay kadrolara yer açılmış, fırsat doğmuştur. Çanakkale Savaşı Osmanlı'nın yetişmiş insan potansiyeli ve zaten kısıtlı olan maddi imkânlarını tüketmiş, Osmanlı'nın tabutuna çivi çakan bir gelişme olmuştur.

Çanakkale Savaşları sırasında bunun farkına varıp, Almanlar için savaşıldığını söyleyen subaylar geri plana çekilmiş, Alman generaller savaşın uzaması ve İngiliz-Fransız koalisyonunun daha fazla yıpranıp Batı cephesindeki güçlerinin bölünmesine yönelik taktikler uygulamışlardır.

Kısacası Çanakkale, emperyalizmin çıkarları uğrunda Müslüman bir halkın ateşe atılması, çocuklarının kurban edilmesi, geleceğinin karartılması sonucunu doğurmuştur. Yani Çanakkale asla bir zafer değil, tam anlamıyla bir İttihatçı ihaneti ve hezimettir.

Bilgi - İnanç - Eylem

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Çanakkale: Zafer mi, Hezimet mi?

Son yıllarda her Mart ayında furya halinde bir Çanakkale hamasetine tanık oluyoruz. Bu yıl da aynı durum yaşanıyor. Çanakkale Savaşı'ndan her yerde övgülerle söz ediliyor, Çanakkale'nin ne büyük bir kahramanlık eseri olduğu, bağımsızlık smbolü olduğu propagandası yapılıyor. Bütün bu propagandaların İslami argümanlara da yer verilerek yapılması ise işin cabası.

Peki Çanakkale hakikaten bir destan mıdır, bağımsızlık sembolü bir zafer midir?

600 yıllık bir devleti 10 yıl içinde tükenişe götüren darbeci İttihat ve Terakki kadrosunun, ayakta durmakta zorlanan Osmanlı'yı alavere dalaverelerle dahil ettikleri birinci emperyalist paylaşım savaşının bir parçası olan Çanakkale Savaşı, ilk bakışta zafer gibi görünse de sonuçları itibariyle Osmanlı'nın sonunu getiren bir hezimet savaşı olmuştur.

Avrupa'daki savaşlarda köşeye sıkışan ve büyük kayıplar veren Almanya'nın, savaşı yayarak ordusunu rahatlatma stratejisinin parçası olarak gördüğü ve o şekilde kurguladığı Çanakkale Savaşı sonucunda, Osmanlı'nın geleceğini teşkil eden eğitimli bir nesil yok edilmiştir.

Böylece bir anlamda Batıda eğitim görmüş subay kadrolara yer açılmış, fırsat doğmuştur. Çanakkale Savaşı Osmanlı'nın yetişmiş insan potansiyeli ve zaten kısıtlı olan maddi imkânlarını tüketmiş, Osmanlı'nın tabutuna çivi çakan bir gelişme olmuştur.

Çanakkale Savaşları sırasında bunun farkına varıp, Almanlar için savaşıldığını söyleyen subaylar geri plana çekilmiş, Alman generaller savaşın uzaması ve İngiliz-Fransız koalisyonunun daha fazla yıpranıp Batı cephesindeki güçlerinin bölünmesine yönelik taktikler uygulamışlardır.

Kısacası Çanakkale, emperyalizmin çıkarları uğrunda Müslüman bir halkın ateşe atılması, çocuklarının kurban edilmesi, geleceğinin karartılması sonucunu doğurmuştur. Yani Çanakkale asla bir zafer değil, tam anlamıyla bir İttihatçı ihaneti ve hezimettir.

Bilgi - İnanç - Eylem
Senin Kadar derin bilgilere sahip değilim
Orda can verenleri rahmetle anıyorum

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Senin Kadar derin bilgilere sahip değilim
Orda can verenleri rahmetle anıyorum
Elbetteki rahmetle anıyor ve kutlu mücadelelerini yad ediyoruz. Bizim dikkat çektiğimiz yönü o müslüman halkı kendi çıkar ilişkileri için ateşe atmasıdır...
Olayın diğer tarafı ap ayrı bir konu...

Bilgi - İnanç - Eylem

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
ÇANAKKALE GEÇİLSE NELER OLURDU? GEÇİLMEDİMİ?
Çanakkale geçilse,
1-Osmanlı devleti yıkılacaktı.
2-İslam coğrafyası, İngiltere, Fransa, İtalya ve Avrupalılar tarafından pay edilecekti.
3-Saltanat ilga edilecekti.
4-Hilafet kaldırılacaktı.
5-Anadolu işgal edilecekti.
6-Fatihin mirası Ayasofya kilise veya müze yapılacaktı.
7-Toplum Kur’andan uzaklaştırılacak, ve bu necip millet, Avrupa için tehlike olmaktan çıkarılacaktı.
8-Osmanlıyı teşkil eden topraklarında Avrupalılara bağlı devletler kurdurulacaktı.
9-Harf inkilabı yapılacak, Kuran harfleri yasaklanacaktı.
10-Kılık kıyafet devrimi yapılacak, batı tarzı giyim dayatılıp, şapka giymeyenler idam edilecekti.
11- İşgalci Avrupa bize kanunlarını ve yasalarını dayatacak, hakimlerde ona göre hüküm verecekti.
12-Avrupa bizi Laik ve Demokrat bir topluma dönüştürecekti.
13-Fuhuş, zina ve ahlâksızlık yaygınlaşacak hayasızlık normalleşecekti.
14-.... (Devamına da herkes kendi bildiği maddeyi yazsın!)
PEKİ TÜM BUNLAR VE DAHA FAZLASI OLMADIMI??

Alıntı

Bilgi - İnanç - Eylem

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K