Günlerce bu İmamı konuşmalıydık

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
FB_IMG_1600600539673.jpgGÜNLERCE KONUŞMALIYDIK BU İMAMI.....

Bu kadar paylaşımın arasında belki de öne çıkması, bizi tefekküre yöneltmesi, aslı astarı olmayan kıssaların anlatılıp, kendimiz ve hayatımıza dair hiç bir karşılığı olmayan hikâyelerin yerine, hayatın anlamı adına çok şey çıkarmamız gereken bir olay...

Samsun'da 3 çocuk babası gencecik bir imam, 12 yaşındaki öğrencisini boğulmaktan kurtarmak için kendi canını feda etti.

Devlete yük olmamak için imamlık yaptığı camiyi geceli gündüzlü onararak çalışan Mehmet Çıtlak adlı bu imam liyakati ve başarıları sayesinde imam Hatip okulunda da hafız yetiştiriyordu.

12 yaşındaki, hafızlığını tamamlamış öğrencisini denizde boğulmak üzereyken kurtardı. Öğrencisini kurtardı ama kendi hayatını kaybetti.
Samsunlu bir ailenin dokuz yıl sonra olan tek çocuğuydu ...

Boğulma tehlikesi yaşayan çocuğun gözlerinde yaş kalmamış
ağlamaktan.

İmam'ın kızı sekiz yaşında. "Benim babam bir kahraman çünkü öğrencisini kurtardı" diyor.

İmam'ın babasının gözleri ağlamaktan kan çanağına dönmüş. Feryadına gökler ağlar!! "Oğlum ve ben bir karış suya giremeyiz, fobimiz var ama oğlum öğrencisini kurtaramasaydı kendisi yaşayamazdı" diyor...

Denizde boğulmayı, yaşarken boğulmaya tercih eden kahraman ve güzel insana Rahmet diliyorum..

Mine Gülşen

Son mesajlar