Pratik Bilgi Hangi besini neden daha fazla tüketiyoruz ?

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,852
68,344
C2A5658B-B1A1-4008-ACD0-1611D6A76B03.jpeg

Hepimiz kimi zaman bazı besinleri nedensiz yere daha fazla tüketiyoruz.🍽
Herhangi bir besini normalden fazla tüketiyor olmak aslında vücudumuzda bazı vitamin ve minerallerin eksikliğine işaret ediyor olabilir.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,681
Hangi besini neden daha fazla tüketiyoruz?
Eline saglik bu paylasim icinsde tesekkür ederim Hira kardesim.

Malesef bunun disinda bazi seylerde ve asiriya giden olabiliyor ve bir örnek olarak bu bazi kisilerde bir aliskanlik gibi ve bunlardan hergün yararlanabiliyor.

Simdi bunlarin icinde ücünü cikarsam ve geriye kalan o ücünün insana ne gibi faydasi var ve Et,Yumurta, Peynir bunlari insan alip yararlanir ve kendine bir besin olur ve diger seyler icin bir sey demeden geciyorum.

• Beğen
Tepkiler: -Hira-

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,681
Aslinda cok yemek bir tarafa yararli yemek baska ve iste bunuda insan normal sekilde yese kendisine kafi olur.

Ve bir örnek vereyim genel olarak yeme ve tüketme insan cok sey yiyor ve onlarin hepsi gercektende Vitamin agirlikli mi ve iste insan icin yararli mi ve yoksa onun yediginin o seylerde azi mi yararli oluyor ve iste bir örnek olarak yarim kilo toas ekmek yiyecegine ceyrek kilo siyak ekmek veya siyah ekmek ile beraber beyaz un karisimi ye bu ondan iyidir.

Bu arada bazi seyler ister istemez cok sekerli veya cok yaglida olabiliyor ve iste bunun o insan vucudana kari mi var ve yoksa zarari mi ve sözümü kisa keseyim.

Not olarak Türkiyedeki bir söz bu ´Üc beyazdan uzak duracaksin´diye Un, Seker, Süt diye biliyorum.

Bizim sözümüz insallah yanlis anlasilmamis ve saglik diyorum ve iste kisacasi güne bu acidan bakmak ve bundan yola cikip makul yemeyi buna göre ayarlamak diyorum kisacasi.

Son düzenleme:

Son mesajlar