Hayırlı Bayramlar 🌹

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,897
Evet artık istesek de eski bayramların güzelliğini yaşayamayız yaşatamayız belki ama unutmamak ve unutturmamak adına elimizden geldiği kadarını yapmaktan vazgeçmeyelim dilerim ...
Zaman aynı zaman, bayram aynı bayram...Değişen sadece insan. Evet bu sene pandemiden dolayı mazeretimiz var. Bayramı bayram tadında geçiremiyoruz diye. İnsanlar bu mazeretin arkasına sığınıyor. Oysa ki eski bayramlara özlemin geçmişi sadece bu geçtiğimiz bir yıl değil. Çok evvellere dayanıyor bu özlem. Özlem var ama çaba yok maalesef...
Ama eski bayramları yaşayan ve yaşatanlar hâlâ var elhamdülillah. Atalarından öğrendiklerini evlatlarına miras olarak bırakan insanlar tanıyorum. Bugün onlar sayesinde çok güzel bir bayram geçirdim. Her yıl da geçiriyorum. Çünkü hayatımda geleneklerine, değerlerine sahip çıkan, çok güzel insanlar var.
Dileyen dilediği kadar eleştirsin. Pandemi desin, yasak desin, sosyal mesafe desin. Bugün ki lezzet herşeye bedeldi. 🙂

Mehlikâ

Dil châhta hâi
Sp Kullanıcı
27 Mar 2020
602
2,990
Zaman aynı zaman, bayram aynı bayram...Değişen sadece insan. Evet bu sene pandemiden dolayı mazeretimiz var. Bayramı bayram tadında geçiremiyoruz diye. İnsanlar bu mazeretin arkasına sığınıyor. Oysa ki eski bayramlara özlemin geçmişi sadece bu geçtiğimiz bir yıl değil. Çok evvellere dayanıyor bu özlem. Özlem var ama çaba yok maalesef...
Ama eski bayramları yaşayan ve yaşatanlar hâlâ var elhamdülillah. Atalarından öğrendiklerini evlatlarına miras olarak bırakan insanlar tanıyorum. Bugün onlar sayesinde çok güzel bir bayram geçirdim. Her yıl da geçiriyorum. Çünkü hayatımda geleneklerine, değerlerine sahip çıkan, çok güzel insanlar var.
Dileyen dilediği kadar eleştirsin. Pandemi desin, yasak desin, sosyal mesafe desin. Bugün ki lezzet herşeye bedeldi. 🙂

Yazıda kastım pandemi değildi tıpkı senin belirttiğin gibi insanlardı...ve bazen de olanaklar ...
Malûm taş yığınları içinde esir kaldı çoğu gelenek istese de yapamayan yaşayamayan insanlar tanıyorum...
Lâkin biliyorum biliyoruz ki istersek taş yığınları da kahkahalarla dolar ...
Ekonomi geliştikçe cepler doldukça daralan yürekler çoğaldı sanırım...
Ve ben şahsım adına söylüyorum istesem de o bayramların tadını alamam çünkü Babam'sızım...
Adına çok sevindim dilerim her bayramın aynı tatta geçsin...
Sevgiler canım... :) 🌹

Mehlikâ

Dil châhta hâi
Sp Kullanıcı
27 Mar 2020
602
2,990
Yo benide her zaman katabilirsiniz :)
Bende böyleydim hala böylemiyim tartışılır önümdeki süreç netleştirecek ya nasip bakalım değerli muhterem varolasın :)
Güzelliğine doyamıyorsanız tabiki hep öyle olsun dilerim ...
Nicesine muhterem bizlerde sizlerin mutluluğu ile mutlu oluruz vesselam ...:) huzurla

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Güzelliğine doyamıyorsanız tabiki hep öyle olsun dilerim ...
Nicesine muhterem bizlerde sizlerin mutluluğu ile mutlu oluruz vesselam ...:) huzurla
Güzellik vakıf olana muhteşemdir uzak olana acı verir :)
Güzel temmniniz için Rabbim iki cihanda razı olsun İnşallah Ya Nasip :)

Saygılar hürmetler...

Son mesajlar