Hey gidi günler der oluyor insan...

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,069
Bir ara bir bayanın sohbetini izliyordum sohbetin bir yerinde aynen şöyle demişti...
Eskiden yakın ölümlerin sayısı azdı, yaş ilerledikçe ölümlerin sayısı parmakları geçiyordu...

Gerçekten de öyle..
Zaman geçtikçe yakın akrabalarımın ölümleri artıyordu..
Şunun farkında oldum kendimce,sanıyor ki insan..
Büyükler hep aynı yaşta kalacak, yaşları ilerlemeyecek, maalesef öyle olmadığını insanın yakınları hakkın rahmetine kavuşunca anlıyor ve hep şu diline dolanıyor hey gidi günler
Sık sık kullanmaya başladım o küçük ama içi dolu kelimeyi,
hey gidi günler öyle ya yaşanmışlık ve insanlar gidiyor yavaş yavaş, tabii ki ölümün sırası yok, ölüm hak, ölümün geleceğini biliyoruz yine de insan demeden edemiyor hey gidi günler,
İnsanın içinde kalıyor ve çoğalıyor zaman geçtikçe bu söz dilinde, gönlünde, zihninde anlıyorsun ölenleri yad ediyorsun sessizce öylece,,
Rabbimiz bütün ölmüşlerimize ve ölenlere rahmet eylesin ve bizlere de hayırlı yaşayıp, hayırlı ölüm nasip etsin inşallah,,,,

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,069
Sokağımızın ışığı söndü...

Sokağımızın başında bakkal vardı, çok alışveriş yapmazdım ara sırada genellikle bilindiği gibi ekmek alınır bakkaldan,
Eskisi gibi değil zaten bakkallar marketler çıktı çıkalı pek rağbet görmüyor artık,,

Türkiye'yi çoğumuz biliriz, yazları erken uyumayız, gece 00:01re kadar açık olur bakkal, Sokağımızın başı aydınlık olur, şenlik gibi olurdu nede olsa aydınlık her zaman iyidir,,
Duydum abi hasta olmuş tedavi görüyormuş, demiş eskisi gibi uğraşmayorum ama iyi olursam belki açarım demiş,
Sokağımızın başı karanlık gibi oldu, artık kapalıydı bakkalçı, öyle gidip gelirken acaba açar mı diye düşünüyordum, ne de olsa Sokağımızın başı ışıl ışıl oluyordu onun sayesinde,,,,
Bi zaman sonra...
Tekrar tedavi için hastaneye gideceğini duyduk, o arada kızı meğersem coronavirus olmuş babasına da bulaştırmış, bir ay kalmış komada,

Derken bir gün evde 2 gün yoktum geldiğimde komşu abla dedi Abdurrahman kardeşimiz öldü diye çok üzüldüm, zaten ciğerlerinden rahatsızmış sebebi oldu işte,:(
Sokağımızın Işıkları tamamen sönmüştü artık :(
Öyle bazen bakarım oraya,, hey gidi derim..

Rabbimiz rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah,,,

Fuzuli

Sp Kullanıcı
22 Ara 2020
541
1,475
bir yerde okumuştum.
gerçek ölüm sizi tanıyan tüm insanların öldügünde olur.çünkü sizi anacak sizden bahsedecek kimse kalmayınca.öyle ki sizin yaşadıgınız tüm veriler yok olacak.sanki bu dünyaya hiç gelmemiş gibi olacaksınız

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K