İlkokul anılarım:)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
Benim bir ilkokul anım var 3.ve 4. Sınıf bir arada okuyorduk çok okul yoktu diye, imkanlar kısıtlıydı köy yeri yıllar önce, şimdi gibi değil
Derken bir gün okulumuza

müfettiş geldi soru sordu cam niye buhar yapar
Bizler de tabii dışarısı soğuk içerisi sıcak olduğu için dedik bütün sınıf ama daha ilkokul
Müfettiş gider...

öğretmenimiz o kızgınlıkla bizi sıra dayağına çeker,,,, :)
Yarıdan fazlasını dayağı yedik sonra ne oldu unuttum yarıda kaldı gitmişti ya da çağrılmış tabi onlar dayak yemedi,,, :)
Sonra sitem ettik öğretmenimize, geriye kalanı dövmediniz diye,, hhhz hhhz o da öyle mi demişti tabii çok kızınca gözleri kör olmuştu
Ama
Çok seviyorduk onu o da bizi
Çok farklı bir öğretmendi bazen yaşadıklarını anlatırdı bize dertleşirdi bizimle, onlar içinde zor ya ücra bir köşede git öğretmenlik yap çok hatta imkansızlıklarla
Bir de bizlere çok şey öğretiyordu ekstra kitap almıştı sırf bizler daha iyi öğrenelim diye,tek o, o kadar uğramıştı bizimle hevesliydi, Allah selametini versin inşallah adı Zeynep'di bulmak isterdim ama çok zor,,, :)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
Bence boşuna dayak yemissiniz
Evet aynen öyle kardeşim,,,
Köyde gariban öldürseler kimse bilmez,, :)

Ama öğretmenimiz gerçekten iyiydi arkadaş gibiydi bizle, ve güzel şeyler öğretisi onun gibi kimse öğretmedi bize hep aynı standart şeyler
O da bizi severdi anlatırdı birşey biz de hadi öğretmenim bi daha derdik,,,

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Hasretim

Sp Kullanıcı
8 Nis 2020
203
719
Bende ilk öğretmenimi çok severdim çok iyi bir öğretmendi anne, baba şefkatiyle davranırdı kızım, oğlum diye severdi, Allah binkere razı olsun ondan sp9

Son mesajlar