İlkokul anılarım:)

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,368
26,732
Ayrıntıya takılmayın çeşitli nedenleri var. Cam dış yüzü buhar yapıyorsa rutubet ve nem oranı yüksektir. Havalandırma sıklıkla yapılmıyor dur.
Dış yüzündeki buhar camdan kaynaklı değildir genellikle.

Kışın evinizin dışarısı soğuk, içerisi ise nispeten sıcak olur. Yine kış aylarında sıcaklık kaybı olmaması için tüm kapı ve pencereleri özellikle sıkı sıkıya kaparız ve bu da odadaki havanın içinde yoğun olarak bulunan su buharının dışarıya kaçmasını engelleriz.

Evde neden su buharı artar diye sorarsanız. Ütü yapmak, banyo yapmak, su ısıtıcı çalıştırmak.. bunların hepsi evin içindeki su buharı miktarını artırır.

Yazın sürekli kapı, pencere açıldığından bu su buharı evin içine hapsolmaz. Siz de o yüzden genelde kışın bu sorun oluşur.

Yani sorunun kaynağı aslında evde su buharı oluşturduktan sonra bunun çıkmasına izin vermemeniz ve sürekli bu su buharı miktarını artırmanız. Çünkü kapıyı, pencereyi açmadan banyo yapmaya, yemek pişirmeye devam ediyor oluyorsunuz.

. Soğuk havanın gaz halindeki su buharını tutma kapasitesi daha düşük olduğundan, odanın genelinde olduğu gibi içine hapsedemez ve sıvı hale geçer.

Maddenin gaz halinden sıvı hale geçişine yoğuşma denir.

Yoğuşma eğer pencerede kendini gösterirse “pencere terliyor” deriz, camda kendini gösterirse “cam buğu yapıyor” deriz, duvarda kendini gösterirse de “duvarda rutubet var, karardı” deriz.

Bu yuzden havalandırma önemli

İki camın arası buhar yapmışsa garanti süresi var ücretsiz değişim saglanır. Genelde 5&10 yıldır. Bu işçilik kaynaklı sorundur(imalat sırasında yapılan hatalar, nakliye sırasında oluşan sorun, montaj yapılırken yapılan hatalar.

Hayat kurtaran Bi bilgi değildir.(Dayaktan kurtarırmıydı bilemedim hhhz)

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
İlkokulda okullar arası bilgi yarışmasına seçildik Allahım ne duyguydu :D

Ama 3 kişi tek erkek ben kasıldım kaldım :)

Oldum olası utangacım yalvardım kızlarla ben giremem diye öğretmene ama değiştirmedi gittik

Tam hababam sınıfı gibi bilgi yarışması :D

Gidişatımız önce kötüydü sonlarına doğru atak yaptık ve inanması güçtü tahmin bile demezdik şansımız yaver gitti ve birinciydik :D

Kendimi öyle kasmaktan elim ayağım boşaldı aşırı duygasalım başladım hüngür hüngür nasıl ağlıyorum yarışmayı töreni bıraktılar benle ilgileniyorlar sussun diye :D

Ağlamaktan birinciliğin tadını pek çıkaramamıştım ama o zevk güzeldi yaa :D

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,332
İlkokulda okullar arası bilgi yarışmasına seçildik Allahım ne duyguydu :D

Ama 3 kişi tek erkek ben kasıldım kaldım :)

Oldum olası utangacım yalvardım kızlarla ben giremem diye öğretmene ama değiştirmedi gittik

Tam hababam sınıfı gibi bilgi yarışması :D

Gidişatımız önce kötüydü sonlarına doğru atak yaptık ve inanması güçtü tahmin bile demezdik şansımız yaver gitti ve birinciydik :D

Kendimi öyle kasmaktan elim ayağım boşaldı aşırı duygasalım başladım hüngür hüngür nasıl ağlıyorum yarışmayı töreni bıraktılar benle ilgileniyorlar sussun diye :D

Ağlamaktan birinciliğin tadını pek çıkaramamıştım ama o zevk güzeldi yaa :D
şükür bayılmadan günü noktalamışsınız :D

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
[MENTION=4]Mystery[/MENTION] biz sıra dayağını boşuna yedik gerçi yarısına kadar yedik o yarıda ben de vardım,,, teşekkürler kardeşim,,,,

Öğrenciler aslında biliyormuş.
Öğretmen bilmiyormuş

Öğretmenden ziyade gelen müfettişdi,,, :bayıl:
Olan bizim minik ellere oldu ama yarısına,,, 121).gif

[MENTION=122]SiyahSancakTaR[/MENTION] demek ki filimler boşuna değil muhterem kardeşim bayağı olaylı oldu,,,

Öyle ben de çok utangaçlık vardı bakmayın siz böyle burada çok yazdığıma yazmada biraz iyiyim,,,,

İlkokula kayıt oldum öğretmen adımı soruyor Allah'ım utancımdan diyemiyorum, kaç kere sordu hıhhh diyemedim, sonra öğretmen gitti yanımda kim vardı ona öyle zorla demiştim adımı,,, hhhz hhhz

• Beğen

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
@Mystery biz sıra dayağını boşuna yedik gerçi yarısına kadar yedik o yarıda ben de vardım,,, teşekkürler kardeşim,,,,

Öğretmenden ziyade gelen müfettişdi,,, :bayıl:
Olan bizim minik ellere oldu ama yarısına,,, 121).gif

@SiyahSancakTaR demek ki filimler boşuna değil muhterem kardeşim bayağı olaylı oldu,,,

Öyle ben de çok utangaçlık vardı bakmayın siz böyle burada çok yazdığıma yazmada biraz iyiyim,,,,

İlkokula kayıt oldum öğretmen adımı soruyor Allah'ım utancımdan diyemiyorum, kaç kere sordu hıhhh diyemedim, sonra öğretmen gitti yanımda kim vardı ona öyle zorla demiştim adımı,,, hhhz hhhz

Ben kızlardan çok utanırdım haddi hesabı yok bunuda fırsat bilip çok kullanan beni ağlatan olmuştu buldular safı tabi :D

Yoksa bülbül gibiydim obur bülbül :D

Sadece İlk öğretmenim Sabahat hanım onda hayat buldum çok kıymetli bir öğretmenizdi ömür boyu aklımdan çıkmaz...

Ondan çekinmezdim :)

İ

İsrâ

Minik bir anımı bende paylaşayım
Ilk okula kayıt olmaya rahmetli babannem götürmüştü.
86 yılı. 34 yıl olmuş.
Kayıt işlemleri bittikten sonra öğretmen okuyacak mısın Mustafa diye sordu.
Bende evet dedim.
Yolda eve giderken düşünüyorum
5 yıl ilkokul 3 yıl ortaokul 3 yıl lise ve üniversite.
Ben bunları nasıl yaparım diyordum.
Söz vermenin zorluğuydu.
Neyseki sözümü tuttum.

• Beğen

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
Ben kızlardan çok utanırdım haddi hesabı yok bunuda fırsat bilip çok kullanan beni ağlatan olmuştu buldular safı tabi :D

Yoksa bülbül gibiydim obur bülbül :D

Sadece İlk öğretmenim Sabahat hanım onda hayat buldum çok kıymetli bir öğretmenizdi ömür boyu aklımdan çıkmaz...

Ondan çekinmezdim :)
Rabbimiz seni iyi etsin inşallah muhterem kardeşim,,, :)
Sulu göözzzz sulu göözzz hhhz
Olsaydı öyle derlerdi sana
Ahh çocukluk yılları,,,

Minik bir anımı bende paylaşayım
Ilk okula kayıt olmaya rahmetli babannem götürmüştü.
86 yılı. 34 yıl olmuş.
Kayıt işlemleri bittikten sonra öğretmen okuyacak mısın Mustafa diye sordu.
Bende evet dedim.
Yolda eve giderken düşünüyorum
5 yıl ilkokul 3 yıl ortaokul 3 yıl lise ve üniversite.
Ben bunları nasıl yaparım diyordum.
Söz vermenin zorluğuydu.
Neyseki sözümü tuttum.
Maşallah kardeşim o yaşta ne hesap yapmışsın, :Ealkis

Son mesajlar