"İnsanlar içinde sevdikleri vardır Allah'ın

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
"İnsanlar içinde sevdikleri vardır Allah'ın.

Bilemezsin kim olduğunu
. Neden?
Bütün müminler birbirlerine hüsn-i zan etsinler diye.
Sevgi göstersinler, hak ve hukuklarına riayet etsin, birbirlerini sevsinler muhabbet etsinler diye. Bilmiyorsun kiminle konuştuğunu, karşında kim var... Melekler insan şekline girebilirler. Hiç unutmayın bunu! Gelir, der ki: "Vaktiyle sen uyuzdun, züğürttün, paran yoktu; şimdi Allah sana dünya meta'ı verdi. Bana biraz yardım et!" der. Sen kapından kovarsın. Der ki: "Yarabbi bunun mülkünü tersine çevir!" der. Bir de bakarsın ki altın, toprak olur. Kapına gelen hiç kimseyi boş çevirme! Vermezsen bile tatlı sözle sal. Güzel konuş, Müslümansın sen! Müslümanın özü, sözü temiz olur. Müslüman tatlı yüzlü, güler yüzlü, tatlı sözlü olur Müslüman."

Muzaffer Ozak

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Çok güzel bir konu ve içinde müjde gizli,sanki konu biraz daha acilip daha çok şey yazılmalı,güzel bir pazar günü içimi açan bişey var bu yazıda,biraz üzerinde düşünmem gerek..
Hocam teşekkürler.

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360
Çok güzel bir konu ve içinde müjde gizli,sanki konu biraz daha acilip daha çok şey yazılmalı,güzel bir pazar günü içimi açan bişey var bu yazıda,biraz üzerinde düşünmem gerek..
Hocam teşekkürler.
yüreğinize ,yüreklere ,yüreklerimize dağılıp içimizde dinlendirip ,durultarak ,yıkayarak ,yolun tamamında edebi ,sözü,güleryüzü ,sıcaklığı erzak edip diğer yolcularla pay etmeliyiz, paydaşlarımız çoğalıp güzel bir manzara da çıkarız belki :))

Yaban Gülüm

Fe Eyne Tezhebûn
Sp Kullanıcı
9 Mar 2017
2,881
7,786
Konuda geçen meleğin insan şekline bürünmesi hikayesini küçükken okumuştum. Etkilendiğim bir hikaye ki hâlâ unutmadım :)

Sözlerin ebepli olanını severim. Ne kalp kırar ne incitir.
Hep öyle olabilsek.
Birde geçmişi asla unutmamalı. Nerden geldim, ne idim , ne oldum,ne olabilirim karesi içinde bulunmalıyız ki adımlarımız yoldan şaşmasın.

Varolasın konu güzeldi abim.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K