İslam küfürle savunulmaz !!

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,556
59,093
bazen sosyal medyaya bakıyorum herhangi bir paylaşıma veya videoların yayınlandığı Youtube ye arada bakıp yorumları okumasını severim,
fikirleri okumak bazen insanın ufkunu genişletir her zaman değil ama,,:)
Allah'ım insan bu kadar mı küfürler hakaret karışık güya islamı savunuyor bu değil savunmak ,küfürden geçilmiyor(hepsini değilde özellikle erkeklerin küfürleri,tabi kimi bayanların da üslubu güzel değil) yorumlar insanların yorumlarını okumaya insan haya ediyor,Allah'ım bu nasıl bir savunma bu değil,böyle değil,

bu nasıl bir anlayış,iyi de Rabbimiz bunu emretmiyor ki hatta kafir olan firavuna hz Musa aralığıyla ne dedi

Tâ-Hâ 43. ayet
"Firavun'a gidin. Çünkü o azmıştır."
Tâ-Hâ 44. ayet
"Ona yumuşak söz söyleyin. Belki öğüt alır, yahut korkar."

bu ayeti duyduğumda çok etkilenmiştim yani Rabbimiz bir kafir için öyle diyebiliyorsa bize ne oluyor bizim İslamı küfürler savunmamız bunu Rabbimiz istemedi bizden bu olsa olsa kendi nefsiyle haraket etmenin adıdır,

yani bu ayette Rabbimiz kafire bile tebliğ ederken yumuşak dil kullan diyor, bizde ilk önce ya kınama ya yargılama ya da tekfir etme artık gerisini siz düşünün,,
keza Peygamber efendimizin hayatında hiç küfür olmuş mu,hakaret vari sözler söylemiş mi,kendisine o kadar işkence yapmalarına rağmen
Rabbim onlar bilmiyor dedi,,
bizler sanki tamamıyla günahsız hatasız başkalarını sürekli yargılıyoruz ki günahsız olsak bile kimseyi yargılamaya hakkımız yok
yakışmıyor bizlere mümkünse sussun onlar diyorum
bu beni acayip rahatsız ediyor yazmak istedim,,:)

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Artik tamamen sosyol medyadan elimi ayağımı çektim için böyle şeyler görmüyorum görmek de istemiyorum.

Sadece 1-2 Forum var benim için :kahve:

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,556
59,093
Artik tamamen sosyol medyadan elimi ayağımı çektim için böyle şeyler görmüyorum görmek de istemiyorum.

Sadece 1-2 Forum var benim için :kahve:
sadece sosyal medya da değil bu normalde de öyle mübarek,,küfür almış başını gidiyor,,sokakta çocuklar birbiriyle küfürle konuşuyor,,yanlarından geçerken utanıyorum :((((

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
sadece sosyal medya da değil bu normalde de öyle mübarek,,küfür almış başını gidiyor,,sokakta çocuklar birbiriyle küfürle konuşuyor,,yanlarından geçerken utanıyorum :((((
Onda haklısın mübarek sozail medya demişsin ya , Rabb'im sonumuzu hayr etsin.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Değerli Ablam...

Bugün herkes bir şey adına başka şeylerin savunuculuğunu yapmakla beraber, bunu yaparkende her tür şeyi kendilerine meşru kabul etmektedirler.

İşid, haşfi şabi, katil hizbullat, katil iran da bu perspektif ile hareket etmiyormu?

Müslümanların kadın ve çocuklarına sırf kendileri gibi düşünmedikleri için tecavüz ve işkenceyi hak gören bir zihniyet varken ben küfredenleri görünce çokta şaşırmıyorum. Çünkü zihniyet hakkı idrak edememiş...
Aynı zihniyet...
Okumayan, idrak edemeyen, kin ve nefret ile yoğrulmuş zihniyetler hak ile karşılaştıklarında zihin dünyaları alt üst olur ve ilk tepkileri hakaret ile yıldırmaya çalışırlar, aynı şeyi sizin gibi düşünmeyen ama aynı davaya hizmet ettiğiniz insanlar bile yapar.

Mesele ilkesellik ve ahlak meselesidir.
Ahlakın kökü din değil, Ahlakın insan olmaktır. İnsan zaten farkındalık yaratandır, hayvandan farklı düşünür. İlkeaiz olan insana din bir ilke koyamaz. Çünkü hidayet için önce istemek gerek... Ona adım atmak gerek...

İnsanlar inandıklarını idiia ettiği şeyler için bunu böyle yaparlar, oysa iman daha kalplerine yerleşmemiştir ablam. Onların ki sadece bir iddiadır... İddiayı tasdik eden ameldir.

@İsra [MENTION=20]eRkAm[/MENTION] [MENTION=1]Karaton[/MENTION] [MENTION=60]NoktA[/MENTION] [MENTION=120]Sükut[/MENTION]

Ve diğer arkadaşlar buyrunuz

Son mesajlar