Kaç litre su içmeliyiz

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Değerli muhterem.Ben çocukluğum dan beri öyleyim aşırı fazlası ile.:)Şeker vardır başka bir sey dediler çok teste girdim doktor kontrolü felan bisi çıkmadı:)
Belki de benim nasibim böyle.
ilk önce gecmis olsun ve yüce rabbim sifa versin dilegiyle.

Degerli muhterem her seyde ölcülü olmak veya baska ifade ile gerektigi kadar kolanmaktan baska güzel bir sey mi olur.

Ben ne yapayim ve bir de Adana gibi yerde büyüdüm.:)Derken günde niye 2,5 veya 3 litre su icmedim ve buda bizim sözümüzün aciklamasi olsun.

ic ve oda ölcülü olsun 5 icecegine 4 ve 4 icegine üc´e indirmeye bak derim ve bak kendimden istemeden bir örnek vereyim bazen bir mevya suyunu ve iste süsedeki icecegi iki günde ictigim gibi veya bir günde icebildigimde olur.

Suyu´da ta cocukluktan beri az icmekteyim ve iste bir örnek verecek olursam da eskiden bu zamana kadar 1 ve 1,5 litre gibi isegelmisiz ve son zamanda Doktor demeseydi güne öyle olabilirdim ve artik 2 ve 2,5 litre icmeye calisiyorum kisacssi böyledir.

Son düzenleme:

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
ilk önce gecmis olsun ve yüce rabbim sifa versin dilegiyle.

Degerli muhterem her seyde ölcülü olmak veya baska ifade ile gerektigi kadar kolanmaktan baska güzel bir sey mi olur.

Ben ne yapayim ve bir de Adana gibi yerde büyüdüm.:)Derken günde niye 2,5 veya 3 litre su icmedim ve buda bizim sözümüzün aciklamasi olsun.

ic ve oda ölcülü olsun 5 icecegine 4 ve 4 icegine üc´e indirmeye bak derim ve bak kendimden istemeden bir örnek vereyim bazen bir mevya suyunu ve iste süsedeki icecegi iki günde ictigim gibi veya bir günde icebildigimde olur.

Suyu´da ta cocukluktan beri az icmekteyim ve iste bir örnek verecek olursam da eskiden bu zamana kadar 1 ve 1,5 litre gibi isegelmisiz ve son zamanda Doktor demeseydi güne öyle olabilirdim ve artik 2 ve 2,5 litre icmeye calisiyorum kisacssi böyledir.
Haklısın değerli muhterem ben böyleyim seviyorum ne diyim:)

Eylül Başak

Administrator
Yönetici
Adminiçe
31 Mar 2020
18,367
86,920
Çay su yerine geçmiyor bildigim kadarıyla nil 😊
Normalde karşılamıyor evet ama biz yaşlıların günlük bakımını yaparken içtikleri su miktarına dikkat etmek zorundayız.
Onların günde 1.5 - 2 litre su içmeleri mümkün değil. Bu yüzden tükettikleri şeylerin içindeki su miktarını da hesaplıyoruz.

Tahsin EMİN

"Özlem" için "Ümit..."
Sp Kullanıcı
23 Ara 2020
2,783
8,467
Atıyorum, 2 litre suyu, 12 saate yaymak önemlidir. Vücut ve özellikle de böbrekler için sağlıktır, sıhhattir, uzun ömürdür... Aksi takdirde içilen suyun faydasını görmeniz mümkün olmaz. Benim için 2 litrelik suyu 12 saate yaymak hiç mümkün olmadı inşallah sizlerin oluyordur... --))

Son mesajlar