SP Sözlük Kayınvalide

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,923
Erkeklere vaktiyle edindiğim tecrübemi aktarayım.
Gelin kaynana çatışması varsa iki taraftan da uzak durun. İmkanınız nisbetinde uzaklaşın. Can ciğer olurlar
Burda dengeyi erkek kurar, terazi gibi düşünün, kefenin birinde eş birinde anne olur. Bu dengeyi kurmak içinde politik olmak önemli, bi yandan evliliğin farkında olmalı eşini ezdirmemeli bi yandan ana baba rızası gözetip hoş tutmalı.
En iyisi birbirlerinden uzak tutup özlettirmek tabi ama nerde, benim hanım anama hizmet etsin diye burnunun dibine sokulduğu için ortalık savaş alanına döner her halükarda.

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,332
Burda dengeyi erkek kurar, terazi gibi düşünün, kefenin birinde eş birinde anne olur. Bu dengeyi kurmak içinde politik olmak önemli, bi yandan evliliğin farkında olmalı eşini ezdirmemeli bi yandan ana baba rızası gözetip hoş tutmalı.
En iyisi birbirlerinden uzak tutup özlettirmek tabi ama nerde, benim hanım anama hizmet etsin diye burnunun dibine sokulduğu için ortalık savaş alanına döner her halükarda.
Hay Allah razi Olsun bende bunu demeye calıstım ama diyemedim :D
Malum tecrübem olmayınca dilim dönmedi hebele hübele bişiler oldu :D

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Hariçten gazel okumak budur 👍🏻
Haricten gazel olurmu ya 4 gelinin kaynı olarak sizlere gözlemlerimi aktariyorum ben:))
ilk yillar çok önemlidir.gelinin yeni yerine etrafindaki insanlari benimsemesi alismasi tanimasi surecinde anlayisli ve dengeli olmak gerekir...cunku genelde ucuncu sahislarla iliskiler bu ilk yillarda sekillenir...ilk yillarda iyi olan iliski alisildiktan sonra zaten kendi dogal mecrasinda ilerler..ama ilk zamanlar bozulan bu iliskiler inatlasma yoluyla uzun yillar surer..onun icin illada herkesin bir digerinin hukukuna saygi duyup kisisel alanlara mudahale etmemesi sarttir..he ediyorsa is erkeğe düser duzeltmesi gereken kişide erkektir..ki basindan dengeyi kurarsa sonradan basi agrimaz..

Çimen

Burnunun Dikinde
Kurucu Varisi
15 Eki 2020
11,010
53,572
Konu kayınvalide ise yorumum sonuçta annedir anlamak lazım alttan alıp saygı göstermek gerekir diye düşünüyorum.

Gelin kayınvalide arasındaki sorunsa okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla erkek ve kadın için geçerli annenin yeri ve sevgisi farklıdır eşin sevgisi ve yeri farklıdır ikisinin arasındaki ayrımı bilerek davranıp evdeki olayları evde halletmek lazım sonuçta yetiştirdiği evladın sorunlarına kayıtsız kalmaz anne dediğin varlık

Aman ne bileyim bilmediğim konu hakkında yorum yapmakta zor 😀😀 benim burda ne işim var 😀😀

Son mesajlar