Korkma Hayat dan..

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Korkma Hayatdan, insanlardan, ve oku onları,Rabbinin adı ile oku onları,sen okumasan sen uzak durursan sen gözlük olmasan , kuytular içinde mahvolurlar...

Sen Rabbini biliyorsan ve onu anıyorsan Rabbinde seni anar ve korur,iKorkun olmasın insnalardan tedbirin al ,lakin dışlama,ürkütme kendinden islamdan uzaklastırma...

İçinde devrimler yaşa ama kardeşlerine ınkılaplar yaptırma,ordunu sür kalkanlarını oklara siper etmeyide unutma...

Oldugun gibi ol,olmak istediğin insnaları kndine örnek yapma aldanırsın...

Yapmak istediklerini İslama aykırı değilse yap,özgüvenini kopyacılıkla değil kişiliğinle elde edersin..

Hiçbirşey göründeüğü gibi değil ben ne senin abin nede ak sakallı dedeler...Tedbirin al kendi
fikirlerini verececek kadar ve kendini ifade etmeyi kendi dilinle kendi yüreğinle koy ve yap,bİLKİ öNEMli olan yanlışlık değildir kendine olan güvenindir..

Sen Allahın sana verdiği sadace senin kullanabilecegin aklını düşün bilecegin zihnini sana vermişken başkasına kullandırmaya izin verme aldanırsın..
VaV"

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460

Ey Rabbin ayetlerine müşerref olan bedenin en ucra noktalarına kadar içine dünyayı sığdıran,sıkıntılara care yolu bırakan,varlığını üstün kılan, ve yasasına uydugununda seni alemde yaşayanlara amede kılan insan,bunun farkına varıp duyduk ve itaatetdik diyen Müslüman' Uyan ve uyandır....
wAKİT Seni kandırmasın;Zaman,seni aldatmasın,dün gecti bugünün geldi,saniyen belirsizleşti ,Kalk ve irkil ,sirkelen ,sirkelendirilmeden önce..
VaV"

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460

Hayat iki şeyde Anlam bulur, birincisi sevinc anında en güzel anlar hiç bitmesin gitmesin der ,ikincisi hüzün acı zamanında kendini gösterir, bazen seytanin vesvesesiyle keşke der ,hayatın hatasını yaparak der bu sözü yapmasaydım gelmeseydim yasamasaydim..

Işte hayat 8 yasindaki cocugun kalp krizi kadar son bulabiliyor, yada 95 yaşında trafik kazası geçiren dede gibi uzun,
Asıl mesele insanın boburlenmesi kendini bir halt zannetmesi Ayeti kerime buyuruyor Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.
Ve insan bu kısa ömründe elindeki imkan ve makamla büyüklük taslar çünkü der güç bende ve himen olur ..

Sonra hop tepe taklak..
Sanma sakın Real hayat da tek var Sanal Alemde aynı.
Ben yoneticyim falanim filanim der güç bende der çizerim banlarim sonrası efsane olur, gurur kibir pesinden eksik olmaz ,sonra bi bakarsin hayat onuda tepe taklak etmiş..

Güvenme kendine derdi zamanında bir amca bunlar hava fiso, gün gelir devran döner..
Bilmiyom ne oldu anlamadim içimden geçti.

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387

Hayat iki şeyde Anlam bulur, birincisi sevinc anında en güzel anlar hiç bitmesin gitmesin der ,ikincisi hüzün acı zamanında kendini gösterir, bazen seytanin vesvesesiyle keşke der ,hayatın hatasını yaparak der bu sözü yapmasaydım gelmeseydim yasamasaydim..

Işte hayat 8 yasindaki cocugun kalp krizi kadar son bulabiliyor, yada 95 yaşında trafik kazası geçiren dede gibi uzun,
Asıl mesele insanın boburlenmesi kendini bir halt zannetmesi Ayeti kerime buyuruyor Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.
Ve insan bu kısa ömründe elindeki imkan ve makamla büyüklük taslar çünkü der güç bende ve himen olur ..

Sonra hop tepe taklak..
Ben yoneticyim falanim filanim der güç bende der çizerim banlarim sonrası efsane olur, gurur kibir pesinden eksik olmaz ,sonra bi bakarsin hayat onuda tepe taklak etmiş..

Güvenme kendine derdi zamanında bir amca bunlar hava fiso, gün gelir devran döner..
ne oldu ki :)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,558
59,118

Sonra hop tepe taklak..

abi bilmiyor musun ben de aynı duygular içindeyim kaç zamandır ne yazsam diye düşünüyorum insanlara bakıyorum dediğin gibi bir böbürlenme kafamda tasarlamamıştım sen beni geçtin,,,:)

Son mesajlar