Kozmetik ürünler

Turan

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
2,092
360

"ABD Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü (NIOSH), kozmetiklerde kullanılan 2983 kimyevî madde üzerinde çalışma yaparak, bunların 884'ünün zehirli (toksik) olduğunu ortaya koymuştur. Hatta bu maddelerden 774'ünün yüksek derecede zehirlenmelere, 146'sının tümörlere, 218'inin üreme bozukluklarına, 314'ünün mutasyona ve 316'sının deri ve göz hastalıklarına sebep olduğu belirtilmiştir.

Kozmetik ürünlerden saç spreyleri, parfümler ve pudralar solunum yoluyla, rujlar ve nefes kokusunu bertaraf için kullanılan parfümler yutularak, göz çevresi için pazarlanan ürünler o bölgedeki ince deri ve mukoza tarafından emilerek, saç boyaları, kremler v.b. şekilde cilde uygulanan ürünler deriden vücuda girmektedirler."

Kaynak: Zararlı Kimyasallardan Korunma Yöntemleriyle Sağlıklı Hayat - Kudret Livaoğlu-A. Betül Şahin

İ

İsrâ

Tehlikenin farkına varamıyoruz maalesef.
50 yaş üzeri ablalarımızın yüzüne baktığımız zaman kozmetik ürün kullanıp kullanmadıkları genelde kendini belli ediyor.

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Bir muhabir çok ünlü bir kozmetik firmasinin patroniçesine soruyor
Bu yaşta bu güzelliğinizi kendinizin imal ettiği güzellik ürünlerine mi borclusunuz
Kadının cevabı ilginç
Hayır ben bu ürünleri kullanmıyorum ve bir faydası oldugunuda düşünmüyorum
Ben bir yahudiyim ve İsrail e katkı için bu işi yapıyorum .

Son mesajlar