Küfür ve Isyan içeren Şarkılar.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
KÜFÜR VE İSYAN İÇEREN ŞARKILAR!!!
Farketmeden dinlediğimiz,anlamını tam olarak anlayamadığımız bazı şarkılar Allah'a şirk koşmamıza sebeb olabilir. Bu sebeble dinlediğimiz şarkıları dikkatli seçelim.
Birkaç örnek vereceğim ben, sizlerinde bildiğiniz bu türden şarkılar varsa sizlerde paylaşabilirsiniz...
Kubat:''Seni ALLAH kadar sevdim''
Nükhet Duru:Sen gördüğüm en son ilahsın..
Edip Akbayram:''dertlerin kalkinca saha,bir sitem yolla ALLAH'a''
Mahsum Kirmizigül:''Sevdim seni Rabbim kadar''
Orhan GencebayKaderin böylesine yazıklar olsun
Yildiz Tilbe:Sensiz ölürüm cennette
Grup AF:Yaradanin bos vaktine gelmis deli yosma
Muazzez Abacinin Vurgun Sarkisi:Seninle cehennem ödüldür bana sensiz cennet bile sürgün sayilir ...
Duman'ın 'hayatı yaşa' şarkısı:
'aldanma öbür dünyaya , hayatı yaşa ' sözleri .. ahirete inanmak imanın şartlarından biri olduğundan direk bağıntı kurulabilir.
Cem Adrian 'ben geldim' sarkisinda: 'Beni Tanriya tekrar inandirabilir misin?' şeklinde bağırmaktadir.
EROL EVGINeni sevmek ibadetim
ORHAN GENCEBAY:batsin bu dünya
Hakki Bulut:Sana taptim taptim taptim taptim be yahu!
Ibrahim Tatlises:Ben insan degilmiyim
Hande Yener-armağan.of güzel allahim,
icimi isitan adam sanki senin aynan dı!!!
EBRU GÜNDES Alev Alev:Benim sana yaptığım canım,aşk tadında ibadet
Ferdi Tayfur -Tovbekar :
Kızdım getirene beni dünyaya
Anama babama günahkar oldum
Ahmet Kaya-Cinayet Saati:Allahına kitabına sövüp saydım
Murat Gögebakan:Kara gözlüm, sende yalanci ciktin
Kara gözlüm, sende vefasiz ciktin,
....
SENI KENDIME ILAH YAPMISTIM (Tövbe ya rab)
Müslüm Gürses klasiklerinden:'Yıkılsın minareler açılsın meyhaneler'.. Çok sağlam bir ateizm örneğidir.
Müslüm gürses:isyanim var benim Kadere
ne güldürdü öldürdü bir kere..
Müslüm Gürses: "rest cektim kadere"
Oğuz Yılmaz :' bas bas paraları leylaya, bir daha mı geleceğiz dünyaya..'
Ferhat Göçer:'Cenneti değişmem saçının teline.'
selami şahin - tapılacak kadınsın
Latif Doğan:'Kur'anıma kitabıma küstüm'..
Bir de Mor Ve Ötesi var ''cin oldun adam çarptın cellat oldun kelle uçurdun''
Bunlara çok dikkat etmek lazım.
...
ama söyleyen onlar dinleyenler neden şirk koşsun? DİYE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ:
Bazen şarkıya kendimizi kaptırıp eşlik ettiğimiz zamanlar olur. Böylece bizde farkında olmadan günaha girmiş oluruz ve ayrıca bu tür şarkıları dinlememiz, onları onaylamamız anlamına gelir.Bu tür şarkıları söyleyenlerin kaset,cd vs alarak da onlara destek vermiş oluruz.Bu sebeble dikkat etmemiz gerekli.Bunlar sadece nacizane birer uyarı.

alıntıdır..

birde su mevzu var ki, o da müziğin haramlığı ve helalliği konusu... bu konuda pekçok farklı görüs var. bu sebeple sakınmak en iyisi bence...Nitekim Nu'man İbnu Beşir (radıyallahu anhümâ) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Şurası muhakkak ki, haramlar apaçık bellidir, helaller de apaçık bellidir. Bu ikisi arasında (haram veya helal olduğu) şüpheli olanlar vardır. İnsanlardan çoğu bunları bilmez. Bu durumda, kim şüpheli şeylerden kaçınırsa, dinini de, ırzını da tebrie etmiş olur. Kim de şüpheli şeylere düşerse harama düşmüş olur, tıpkı koruluğun etrafında sürüsünü otlatan çoban gibi ki, her an koruluğa düşebilecek durumdadır. Haberiniz olsun, her melikin bir koruluğu vardır, Allah'ın koruluğu da haramlarıdır. Haberiniz olsun, cesette bir et parçası var ki, eğer o sağlıklı olursa cesedin tamamı sağlıklı olur, eğer o bozulursa, cesedin tamamı bozulur. Haberiniz olsun bu et parçası kalptir." [Buharî, İman 39, Büyû 2; Müslim, Müsakat 107, (1599); Ebu Davud, Büyû 3, (3329, 3330); Tirmizî, Büyû 1, (1205); Nesâî, Büyû 2, (7, 241).]

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
son bölümde ki helal/haram noktasını değerlendirmek gerekirse;müziğin,resim yapmanın,enstrüman çalmanın haram olduğunu söylemek biraz zorlama bir yorum gibi geliyor.
Allahu teala zümer süresinde hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın,sorarsanız kuran bunu açıklar allah onları affetmiştir.
Ayetinde buyurduğu ve açıklandığından hoşumuza gitmeyecek şeylerin neler olduğu hakkında l.​
Örneğin ben kemençe çalıyorum ve bu meşguliyetimi yukarıdaki ayetin kapsamında değerlendirebilirim.evet allah hoş karşılamaz hoşnutta olmaz ama günahta yazmaz diyebilirim.resim aynı müzik aynı.
Hayır değilse o zaman ne olabilir?​

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,331
26,580
Takipteyiz :) yanliz kisisel gorusler ortak nokta bulmamizi saglamaz.

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Takipteyiz :) yanliz kisisel gorusler ortak nokta bulmamizi saglamaz.
Islamda iki şey kişiselleşemez ercan.biri mezhep biri de görüşler,yorumlar.
Şöyle ki mezhepsiz bşr insan ben hiçbir mezhebe uymayacam diyip amuda kalkarak namaz kılsa mutlaka bi mezhebe tekabül eder.
Görüş/yorum da aynı durumdadır,en savruk yorum bile muhakkak tarihte var olmuş bir akıma tekabül eder.

Dolayısıyla dillendirilen görüşler çok kişisel görüşler değildir ana akımların yorumlarının yaygın ve duyulmuş olmaları onların haricinde bir yorumun olmadığı anlamına gelmez. Değersiz kıymetsiz olduğu anlamına hiç gelmez.
Yani derlenip toplanıp faydalanabilecek koca bir arşiv var islam tarihinde.yeterki önyargısız okuyabilelim.

Son mesajlar