Onlar sağolsunlar. Onlar.

Turan

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
2,230
Tepkime puanı
195
Onlar sağolsunlar. Onlar.
Gündüz işe gidip, gece ülkeyi kurtarırlar, sessizdirler, mahcup ama neşeli, zarif ve kederli. Avazları yırtılmaz, gerekeni söylerler. Uzaktan sevmelerde birincidirler. Görevlerini yapıp evlerine çekilirler, ölüme inanırlar.
Gerçek ile sahteyi, miras ile terekeyi, kuyumcu ile sarrafı, ekmek ile köfteyi iyi ayırt ederler. Meydan’a çıkanın ciğerini bilirler. Tehlike anında gidecekleri 'yedek' ülkeleri yoktur. Sessizdirler. Oğullarını gururla askere gönderirler, bayramlarda mezarlıkları doldururlar, ezan okununca müziği kapatırlar. Çok çay içerler. Yüzleri kavruk, ah’ları keskindir. Kendilerine benzeyenleri severler. Devlete küsmezler. Pazar günleri pikniğe, cuma günleri camiye, cumartesileri akraba düğünlerine giderler. Dinleri ‘irtica’dır, eğlenceleri televizyon.
Güne filtre kahve içerek başlamazlar. Tevekkül ederler, sabrederler, şükrederler, vatan deyince Allah derler, Allah deyince vatan. Ezbere en az üç türküyü bilirler. Efendilik taslayanları sevmezler, hor görülmeyi dert edinmezler, kılıcın hakkını yiğide teslim ederler. Karışık-kuruşuk konuşanları dinlemezler. Din, Devlet, Bayrak aynı şeydir bunu çok iyi bilirler. Yeraltı suları gibi gezerler vatan toprağının kalbinde, düşmanı çok çabuk sezerler.
Onlar hiç görünmezler, aşağılandıkça büyürler, bin yıldır dualarında bir memleket yaşatırlar, esmerlikleri kıyamettir herkese, işlerine güçlerine akıl sır ermez onların ve gidip hep yanlış partilere oy verirler. Satırbaşı.güven adıgüzel
 
Üst