Özgün Konu Şefaat üzerine?

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Bir zamanlar Ömer Çelakıl diye bir adam vardı piyasayı kasıp kavuran. Bilen duyan dinleyen mutlaka vardır.
Kur'an ın şifresini çözdüm diye
konuyla alakası yok ama aklıma geldi :D
Biliyorum Kuran’ın sayısal şifrelerini açıklıyordu 😁
Ondan mı şefaat dilenelim demek istedin sen şimdi 😂

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Bir zamanlar Ömer Çelakıl diye bir adam vardı piyasayı kasıp kavuran. Bilen duyan dinleyen mutlaka vardır.
Kur'an ın şifresini çözdüm diye
konuyla alakası yok ama aklıma geldi :D
Yani toplum kurani anlamayacagina inandiktan sonra sifresini çözende çikar,kripto mesajini bulanda,ebced hesabi yapanda cikar,19 uzerinden mucize arayanda..

HayLaz61

Ah Mine-l Aşk
Yarışma Birincisi
9 Mar 2017
1,956
12,713
Biliyorum Kuran’ın sayısal şifrelerini açıklıyordu 😁
Ondan mı şefaat dilenelim demek istedin sen şimdi 😂
yok ben konulara müdahil olmuyorum yazılanları okumakla hükümlüyüm :D
öyle rakamları görünce bu adam aklıma geldi de gereksiz bi yorum yapayım dedim sadece :)

Toplum Kuran ı anlamaya başlaması için önce gözlerini sol göğüs kafesinin içindeki ile kafa tasının içindekini anlamayla başlasın :)

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Uzatmaya gerek yok ben şefaat dilenirim kimsenin şefaatinden çalmıyorum neye rahatsız oluyorsunuz siz size ne.
Putperestlere müşriklere şefaat üzerinden verilen cevaplar ilemi şefaat konusunu çözeceğiZ?
Şefaat varsa ben inandığım için belki nasiplenirim ama yoksa siz size akıl verenleri ararsınız “hani şefaat yoktu”demek için 😊

Aşağıda ki ayetler ne demektedir bilmediğim için soruyorum.

Müminler birbirine şefaatçi olacaktır: (O gün) Rahman'ın katında söz ve izin alandan başkasının şefaat hakkı olmayacaktır.

Melekler şefaat edeceklerdir. "Göklerde nice melekler var ki; Allah dilediği ve razı olduğu kullar için izin vermedikçe onların bile şefaati hiçbir fayda sağlamayacaktır."

"Allah'tan gayri dua ettikleri şeyler (putlar, şeytan) şefaat etmeye sahip değildir. Ancak bilerek hakka şahitlik edenler bundan müstesnadır."

• Beğen
Tepkiler: Eylül Başak

Son mesajlar