Seğmenler Parkı Hakkında, Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Strong

Well-known member
Sp Kullanıcı
Katılım
1 Mar 2018
Mesajlar
273
Tepkime puanı
11
Kuğulu’dan sonra Kavaklıdere’deki bir diğer meşhur yeşil alan, 1983’te açılan Seğmenler Parkı. Çankaya Köşkü’nün hemen altında, İran ve Atatürk bulvarları arasında kalan 67 bin m²’lik araziye kurulu park, yapı yoğunluğunu fazla olduğu Ankara’nın merkezinde doğa özleminin giderilebileceği ender alanlardan bir tanesi. Adını aldığı Seğmenler’i sembolize eden bir heykelin bulunduğu parkı popüler hale getiren bir diğer unsur ise kurulduğu günden bu yana kültürel etkinliklerin düzenlendiği amfi tiyatrosu olmuş. Havuzların ve oyun alanlarının bulunduğu yeşil alandaki bu tiyatro, günümüzde de zaman zaman konser etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.
Resmi Tam Boyut Görrmek İçin Tıklayınız - Orjinal Boyut: 800x490
Foto kaynak: Gezi Cenga Seğmenler Parkı Nerede, Nasıl Gidilir ?
İlk olarak bilmeniz gereken ; Kızılay’dan veya Ulus’tan buraya yürümek akıl işi değil. Fakat, Kızılay meydanından parka toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için Kızılay meydanında herhangi birine Güvenparkın yanında bulunan otobüs duraklarını sorun. Meydana oldukça yakın olan bu duraktan, 413 nolu Altınpark Çankaya otobüslerine binerek parka ulaşabilirsiniz. 413 nolu otobüse alternatif olarak, 114 ve 408 nolu otobüsleri de kullanabilirsiniz. Fakat, ilk olarak 413 olmadı 114 nolu otobüsü kullanın. Çünkü 408 nolu otobüs çok fazla yer dolaştıktan sonra parkın yakınından geçiyormuş.
Bunun yanında Kızılay’dan parka 2-3 kişi ulaşmaya çalışıyorsanız, boşverin minibüsü/otobüsü, atlayın taksiye. Kızılay-Seğmenler arası 4 km uzaklıkta olduğunu düşünürsek, taş çatlasa 20 tl ödersiniz ki, bu da toplu taşıma araçları ile çekeceğiniz sıkıntıya değer.
Seğmenler Parkı, Ankara’da kafanızı dinleyip, doğayla baş başa kalabileceğiniz en güzel yerlerden. İster Ankaralı olun ister turist, Ankara’da olup da bu parka bir göz atmadan olmaz. Önce, Kuğulu Parka gidin. Güzel bir kahvaltının ardından, Seğmenlere gidin, yürüyüş yapın, gazete okuyun, fotoğraf çekin. Bu parkta mutlaka hoşunuza gidecek bir şey bulacaksınız
 
Üst