Selahattin Eyyubi

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,069
Sultan Selahaddin Eyyubi Hakkında Kısa Bilgi

Hayatını, Hıristiyan Haçlı Orduları ile mücadele içinde geçiren Sultan Selâhaddin-i Eyyûbî, 1137’de doğmuş ve 4 Mart 1193 de Şamda vefât etmiştir. Haçlılara karşı yaptığı bütün muharebelerde galip gelmiş, tarihe parlak zaferler hediye etmiştir. Sultan Kılıçaslan zamanında Haçlıların eline geçen Kudüsü, 1187’de tekrar geri almıştır. Bu fetih üzerine bütün Avrupa ayağa kalkmış, fakat Selâhaddin-i Eyyûbî, mücadelesinden bir an gerilememiştir. Selâhaddin-i Eyyûbî, dini ve vatanı için cepheden cepheye koşmuş müstesnâ bir şahsiyettir.

Düşmana karşı da, İslâmın adalet ve ihsan kâidelerinden hiçbir zaman ayrılmazdı. Haçlılar esir Müslümanları kılıçtan geçirdiği zaman, elindeki Hıristiyan esirlere, İslâmiyetin emrettiği şekilde güzel muamelede bulundu. Birçok menkıbeleri dilden dile dolaşmaktadır.

Selâhaddin-i Eyyûbî son hastalığında kapının önündeki devlet bayrağını kaldırtıp, onun yerine aynı direğe kefenini astırmış ve bu işe memur ettiği bayraktara emir verip durmadan şöyle bağırmasını emretmiştir: “Sultan Selâhaddin’in dünyadaki fetihlerinden ahirete götürebileceği şey, işte bu kefenden ibarettir.”

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,069
aynen öyle kardeşim ne büyük mücadeleler verdiler Allah ve İslam için hayatlarını hiç korkmadan islam için hiçe saydılar ne mutlu onlara,,Rabbim rahmet etsin inşallah,,
bugün takvim yapraklarını okurken gördüm ölüm yıldönümü Selahattin Eyyubi'nin paylaşayım dedim,,,

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Derti Islam olan ve onun için mücadele eden değerli komutanlardan biri Allah Rahmet etsin..

Bu ümmet inşallah yine selahetdinleri çıkarır ve yahudi köpeklerini ve haçlı köpeklerini izaye getirir inşallah.

• Beğen

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K