Sevgi Platformu Genel Yayın Kuralları

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
Katılım
26 Ocak 2017
Mesajlar
2,349
Tepkime puanı
5,478
Yaş
39
Konum
Kocaeli
Web sitesi
www.sevgiplatformu.info
Platform Kurallarımız ve Temel ilkelerimiz.


1. Platformumuz Kur'an Merkezli, İslami ıslah ve inşaa platformudur. Bu nedenle islami ilkeleri çiğneyen, dezenfarmasyon, iftira, karalama içeren, Müslümanları ve İnsanlığı hedef alan her tür paylaşım yasaktır.

2. Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) anayasa, kanunlarına ve yönetmeliklerine aykırı hiçbir paylaşım yapamazsınız. Yaptığınız paylaşımların yasal sorumlulukları size aittir.

3. Platform ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanılması yasaktır.

4. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz , boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanmanız bağırmak anlamına geldiğinden kullanmanız yasaktır. Aynı şekilde mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazamazsınız.

5. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemezsiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz, ikinci gönderim yaptığınız her durumdaki mesaj silinir. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.

6- Konulara konuyla alakasız mesajlar yazmak konuyu saptırmak, konuyu sabote etmek amaçlı sohbet veya geyik bölümleri haricinde geyik yapmak yasaktır.

7. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açamazsınız, içerik olarak aynı olan konular geri dönüşüm kutusuna taşınacaktır.

8. Telif haklarıyla korunan müzik ve filmlerin video kliplerin paylaşımı yasaktır.

9. Genel olarak platformumuzda ve imzanızda web sitenizin Skype ve ya iletişim adresinizin reklamını yapamazsınız, profil düzenlemeden web siteniz kısmını paylaşım sitesi ( Forum sitesi, adresi, linki ) olmamak şartıyla doldurabilirsiniz.

10. Platformda belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız. Bölümle alakalı genel konularınız için her bölüme özel Serbest köşe açmış bulunuyoruz.

11. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.

12. İmzanızda İslami ilkelere aykırı, kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika siyasi, ve dini ayrımcılık içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecektir.

13. Üye olurken ahlaksız isim seçmek yasaktır. Admin ve Editörün bu türden kullanıcı adı olan üyelerin kullanıcı isimlerini değistirmeye yada üyeliklerini bitirmeye hakki vardır.

14. Platformumuzda yazılan mesajlardan tamamen platform kullanıcıları sorumludur. Üyelerin yazdıkları yazılardan dolayı platformumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
Yayın Editörü gerekli gördüğü her tür içeriğe müdahale ve değiştirme hakkına sahiptir.


15. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.) Islah amaçlı Tahlil ve tetkikler asla hakaret içeremez.

16. Tehdit edici, tartışma yaratıcı, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; platform yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.


17. Platformumuzda, platformun kullanım amacı dışına çıkılarak siyasi propaganda, karalama. Dezenfarmasyon ve her türlü etnik, gruba karşı hakaret yasaktır. Eleştiri ve hakareti ayırt edemeyenlerin yazması tavsiye edimez.

18. Taciz edici her türlü yazı yazmak yasaktır.

19. Platform Editörü yayın editörü olması hasebiyle yazın içeriğine müdahale , Admin ve yöneticilerde kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiplerdir


20. Platform kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında platformumyzdan uzaklaştırılır.

21. Ayrıca Siyasi görüşü Dini Dili Mezhebi İnanışı ne olursa olsun, Din Dil ırk Mezhep Ayrımı yapmak, hakaret etmek küçük düşürücü aşağılayıcı yorumlar yapmak yasaktır. Aksi kullanıcılar uyarılacak, Kurallara uymayan üyeler hakkında gereken yapılacaktır.

22. Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir.

23. Her bölümün kendi içinde var olan mevcut kuralları sadece o bölümü bağlar. Platform genelini bağlamaz.

24. Platform kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı platform yönetiminin insiyatifindedir.

25. Platforma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

[ Sevgi Platformu & Yönetim ]Sevgi Platformu
 
Üst