Sevilmedik yaşta mı kalır çocuklar?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Yönetici
Co-Admin
11 Şub 2017
11,691
35,271
Sevilmedik yaşta kalır mı çocuklar?

Son zamanlarda fark ettiğim ve düşündüğüm bir şey bu,, Tevafuk oldu alttaki yazı bu düşüncelerime,,,

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Sizce büyümenin veya büyüyememenin sevilme, sevilmeme ile ilgili alakası var mı?

IMG_20210827_131608.jpg

Ofelya

Canı Nereden Yanıyorsa Oradan Değişiyor İnsan...
Sp Kullanıcı
22 Ağu 2021
1,136
3,874
Evet öyle ya çocuklar doya doya yaşayamıyor ki çocukluğunu ,sevgisizlik kötü bir şey ailede bulamadığınız o sevgiyi hep dışarıda arıyorsunuz yeri hiç dolmuyor ve sırf bu zayıf yanınızı görenler kullanmaya çalışıyor ,faydalanıyor beni sevsinler diye daha cok veriyorsunız sevginizi etrafınızdakilere öyle yazıyor du bir kitapta yazar ama karşılığını hiç alamıyorsunuz ,hiç büyüyeyemiyorsunuz ,bir ağaç çiçek bile yeşermiyor ki sevgisiz insan nasıl kök salsın

Çimen

Burnunun Dikinde
Sp Kullanıcı
15 Eki 2020
1,722
11,077
neyin cezasiydi küçücük kalbimize suçumuz neydi ailemizin olmamasimi sevgi göstermeyen insanların merhametsizligi bizi taş kalpli yaptı

Hayır sevilmedim başım oksanmadi bir öpücüğe hasret büyüdüm ama o yıllarda kalmadım ,kaldığım çocukluğum değil insanlara öfkem oldu aile içindeki sevgisizligi zaten aklim almıyor düşünemiyorum bile

Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
30 May 2020
1,626
8,940
Sevgisizlik.. öyle bir olguki daha o yaşta duvarları örüyorsun insanlara güvenemiyorsun sorguluyorsun altında bişi arıyorsun kapatıyorsun kendini kimsenin seni sevdiğine inanmıyorsun. Hep şüpheyle bakıyorsun acabalar ile yaşıyorsun

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
19,516
43,148
İstanbul..
Sevgisizlik öyle bir haksız bir ceza ki..
Sözlerim meclis ten disari olarak reel hayatta bir çok istatistikde büyük alanda en suç liderlerinin kaynağı çocukluk takı uğradığı sevgisizlikten ileri geliyor maaalesef...

Çocukluklara aşırı düşkünlüğüm var canımı verecek şekilde bir tarihte Serbest çalışırken Kadıköy rihtimda çiçek gül satan çingene çocuk grubuna rastladım. Birisi çok dikkatimi çekti o kadar sevimliydi ki hem çiçek aldım hemde kucaklayıp öptüm ama o andaki onların ve büyüklerinin bana şaşkın bakışları beni şok etti..

Yıllar sonra oralarda bir arkadaşımla rıhtımda vay içiyorduk biri yanaştı esmer bir genç abi tanıdın mı dedi özür diledim tanıyamadım dedim ..

Anam babam bir kere öpmedi beni sen yüzümde ki kire pasaga aldırmadan sevdin öptün bu hayatımda unutmadım dedi beni nasıl tanıdın dedim gözlerinden değişmemiş dedi azimle çalışmış kpps ile memur olmuş çocuk esirgeme kurumunda görevliymis..

Her çocuk melektir ırk din dil ayrımi olmaksizin..
Geleceğin mimarlarıdır onlar...

Hüzünbaz

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
794
3,715
Sevgisizliği hayat hikâyesinin son satırlarına yazmaya o kadar alışmışız ki kendimizde sevgiyi aramak yerine hep sevgisizliği bulmuşuz!
Sonra da suçu “ben hiç sevilmedim ki” lere atmışız!
Evet konu çocuklarla ilgili ama unutmayalım ki bir zamanlar bizler de çocuktuk ve o çocukluğumuz büyürken isteklerimiz de büyüdü!İçimizdeki çocuğu da büyüyen isteklerimize kurban ettik...

Asıl soru şu olmalı ben’ce;
Kendimizden çaldığımız çocukluk ne kadar büyütebildi bizi?

İşte bu sorunun cevabını verebilirsek dünyadaki hiç bir çocuk sevgisiz kalmaz...

Mavi

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
30 May 2020
1,626
8,940
Sevgisizliği hayat hikâyesinin son satırlarına yazmaya o kadar alışmışız ki kendimizde sevgiyi aramak yerine hep sevgisizliği bulmuşuz!
Sonra da suçu “ben hiç sevilmedim ki” lere atmışız!
Evet konu çocuklarla ilgili ama unutmayalım ki bir zamanlar bizler de çocuktuk ve o çocukluğumuz büyürken isteklerimiz de büyüdü!İçimizdeki çocuğu da büyüyen isteklerimize kurban ettik...

Asıl soru şu olmalı ben’ce;
Kendimizden çaldığımız çocukluk ne kadar büyütebildi bizi?

İşte bu sorunun cevabını verebilirsek dünyadaki hiç bir çocuk sevgisiz kalmaz...
Haklısınız .. ama sevgi ile büyümek hayatı daha kolay daha anlaşılır kılmazmı? Şiddet içinde büyümüş ruhu yara almış kalbi kırılmış bir çocuk nasıl nerde bulacak o sevgiyi hadi buldu bu adımı nasıl atıcak hadi attı ne yapacak nasıl davranacak hep kaybetme korkusu olacak hep kötü düşünecek çünkü inancı olmayacak .. insanına denk gelen belki kurtulacak ya denk gelmeyen ?

Hüzünbaz

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
794
3,715
Haklısınız .. ama sevgi ile büyümek hayatı daha kolay daha anlaşılır kılmazmı? Şiddet içinde büyümüş ruhu yara almış kalbi kırılmış bir çocuk nasıl nerde bulacak o sevgiyi hadi buldu bu adımı nasıl atıcak hadi attı ne yapacak nasıl davranacak hep kaybetme korkusu olacak hep kötü düşünecek çünkü inancı olmayacak .. insanına denk gelen belki kurtulacak ya denk gelmeyen ?
Allah insanı yaratırken önce ruh sonra akıl vermiş.
Ve insan aklı ermeye başladığında kendisini eğitmesi gerekirken istek ve arzularına koşmaya başlamış!
Sevgi ile büyüyen ne gaddar insanlar,zulümlü büyüyen ne yüce gönüller var @Mavi
Mesele sevgi,kin,nefret,öfke değil ki!
Mesele insanın kendini eğitebilmesinde...
İnanın bana zalim olan hayat değil
Hayatın anlamını çözemeyen insanın iyiyi kendine,kötüyü kendinden başka her şeye yükleyerek yükün altından kurtulduğunu zannediyor!
Asıl yük insanın kendisinin kendisine sunduğu haksızlık değil midir?