Sitenin sakinleri-Mansurinin kaleminden

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,368
26,738
Hira:

Gayretli bir arkadaşımız değirmenine su taşıyan sucu gibi sürekli kurduğu blog sitesine yeni bir şeyler taşyıp bakımını yapmakla meşgul olurken ağzı da boş durmuyor;
Denizde kararti var bu gelen kayikmidir.
Ben özledim yarimi aglasam ayipmidir.. diye bir mani tutturmuşken birden içini garip bir his
kaplar. Yoksa, yoksa der ; ‘’benim beyaz atli prensimin atini çalıp sucukmu yaptilar,
yoksa bu kadar gecikmezdi’’ diyerek kendi kendine söylenmeye başlar. Dua edelim de inşallah beyaz atlı prensinin atının başına sucuk türünden bir şeyler gelmesin de tez kavuşsun. Hira arkadaşımız forumun gayretlilerindendir başarılar diliyoruz.
..........
@-Hira- unutulmamışın bak :hhhz

-Hira-

🌱🌱🌱
Sp Kullanıcı
14 May 2020
12,597
67,334
Hira:

Gayretli bir arkadaşımız değirmenine su taşıyan sucu gibi sürekli kurduğu blog sitesine yeni bir şeyler taşyıp bakımını yapmakla meşgul olurken ağzı da boş durmuyor;
Denizde kararti var bu gelen kayikmidir.
Ben özledim yarimi aglasam ayipmidir.. diye bir mani tutturmuşken birden içini garip bir his
kaplar. Yoksa, yoksa der ; ‘’benim beyaz atli prensimin atini çalıp sucukmu yaptilar,
yoksa bu kadar gecikmezdi’’ diyerek kendi kendine söylenmeye başlar. Dua edelim de inşallah beyaz atlı prensinin atının başına sucuk türünden bir şeyler gelmesin de tez kavuşsun. Hira arkadaşımız forumun gayretlilerindendir başarılar diliyoruz.

Unutulmamış olmak nasıl mutlu etti sp9 sp9
ama Niye ben beyaz atlı prensini bekleyen, beklerkende atının sucuk olduğunu düşünen biri olarak intiba bırakmışım ki :D

ayrica konuyu görmemi saglayan [MENTION=110]Nazenin[/MENTION] sanada cok tesekkür ederim kt:)
Gll

GüLBeYaZ

Ehl-i sünnet
Sp Kullanıcı
21 Ağu 2017
2,433
8,008
ALPEREN61:

Duygularını mısralarla ifade edebilme ustalığını yakalamış forumdaki nadide arkadaşlarımızdandir.
Son zamanlarda ‘’Ozanlar buraya’’ başlığında açılan konuya ozanca mısralar sıralamsıyla atışmalara katılırken KILIÇ ve Ashabilyemin atışmasının arasına girerek onları şöyle bir hödükleme dörtlüğüyle ayırmaya kalkışması okuyanları koparmış vesselam;

hamsiler oynar durur suyla dolu kovada
birazdan kızaracak şu kocaman tavada
ashabla kılıçın sözleri dolaşıyor havada
konuşmayı bilmeyen dil benim değil

Şimdi de ozanlığı bir kenara koymuş Meryem’in ‘’Gökkuşağı tatlısının’’ tarifinin peşine düşmüş. Tutturmuş illa da bu tatlının tarifi diye. Elinin kalemiyle tatlının hamurunu yapmayı becerbilir mi bilinmez ama ben denemesinden yanayım. Ne diyelim Gayretli, samimi ve paylaşımcı bir arkadşımızdır hem tatlı yapımında hem de çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Mevsimsiz Kar:

Mevsiminde yağıp eriyip kaybolup unutulan sıradan sürüden bir kar türünden olmak yerine sürpriz yapıp mevsimsiz ve zamnsız yağarak kimilerinin belleklerinde kalmayı tercih etmişe benziyor. İlginç ismiyle dikkatleri üzerine topluyor.

Salavat kumbarasının başından ayrılmayanlardan olup her fırsatta kumbarayı doldurmaya çalışan özünden Peygamber sevdalısı bir arkadaşımız. Sayılı salavat okuma yönteminin de sayısıza çevrilmesine açık destek verenlerden. Bir de Üstteki üye konusunda göze çarpan isimlerden. Orada Zişan ablası söz konusu olunca onun iyiliklerini anlatmaya çalışmış ama ne çare kelimeler hepten naza geçmişe benziyor. Onu tarif edecek kelime bulamamanın çaresizliğini yaşıyor. Ne diyelim iyiliğin değerini bilen iyilere saygılı olan gayretli bir arkadaşımız başarılar diliyoruz.

Mavi Lale:

Lalenin mavisinden olmayı seçmiş, mavinin nasıl bir sevda olduğunun şuuru içerisinde önemli şairlerin ve düşünce adamalarının ifadelerini forumda ustaca paylaşmasını bilen gayretli birisi olması dikkatleri üzerine çekiyor.

Zaman zaman Nazan Bekiroğlu’nun yazılarında kaybolsa da yeniden doğmasını bilen arkadaşlarımızdan.
Yanlış yönlendirdiğini düşünerek Kalbinin sesine güvenmeyip sezgilerine ve aklına göre hareket etmeyi ilke edinenlerden olduğu anlaşılıyor. Ne diyelim gayretli ve faydalı paylaşımları olan bu arkadaşımıza başarılar diliyoruz.

Bu sitenin sakinlerini
değerlendirmeye devam etmek üzere

Kalın sağlıcakla
......

Alperen61

Alperen ve Ruveyda'nın babası.
Yönetici
Kurucu
30 Ocak 2017
4,990
31,639
44
BOLU
Sevgili Mansuri o zamanki adıyla Tekamül ve sevgili Gökyüzünün'de içinde bulunduğu bir sohbet hatırası.Suriyede iç savaşın ilk zamanları ve sitede üye olan Hacı isimli birisinin şiddetle Esed'i savunmasına tepki amacıyla ortaya çıkmıştı bu sohbet.

ÇAKMA HACIYA İTHAFEN

ALPEREN61
Hava basıyor bana birşey sanıp kendini
Ama aşamıyor ki benlik denen bendini
Yener elbet Dursuni senin yalan fendini
Evvela ahlakını terbiyeni alda gel.....

TEKAMÜL
Yalan üstüne yalanlar kattı
Sermaye kalmadı harcadı bitti
sıkışınca geliyorum diye gitti,
Eset amcandan destek bulda gel

ALPEREN61