Şu an okuduğun kitap hangisi?

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Hukuki islamiyye ve istilahati Fikhiyye Kamusu Cilt. 1/Ömer Nasuhi Bilmen.

Birde kitab hakkinda söz diyeyim adi üstünde hukuk isleniyor ve ayni zamanda fikih olarak vede kitabin ön kisminda Fikih Usulu var birinci cilt olarak 300 küsür sayfadan ibaret ve kitab orginal halinde Bilmen yayin evi tarafindan basilmistir.

Not olarak hukuk konusunda bizim gördügümüz ve elimizdeki en kapsamli kitab bu ve 8. cilt ilk cilt´ini okuduk sonra insallah baska okumak istedigim diger kitablara gecmek niyyetiyle.

Kitab Türkce olarak bugünkü yazilan kitablar gibide degil ve kimi insanlara agir gelebilir vede iste yazilmis oldugu kendine has ogünkü konusmus oldugu dil ile yazilmistir.

Son düzenleme:

Muallem.

Sp Kullanıcı
18 Ara 2020
1,427
5,275
Hukuki islamiyye ve istilahati Fikhiyye Kamusu Cilt. 1/Ömer Nasuhi Bilmen.

Birde kitab hakkinda söz diyeyim adi üstünde hukuk isleniyor ve ayni zamanda fikih olarak vede kitabin ön kisminda Fikih Usulu var birinci cilt olarak 300 küsür sayfadan ibaret ve kitab orginal halinde Bilmen yayin evi tarafindan basilmistir.

Not olarak hukuk konusunda bizim gördügümüz ve elimizdeki en kapsamli kitab bu ve 8. cilt ilk cilt´ini okuduk sonra insallah baska okumak istedigim diger kitablara gecmek niyyetiyle.

Kitab Türkce olarak bugünkü yazilan kitablar gibide degil ve kimi insanlara agir gelebilir vede iste yazilmis oldugu kendine has ogünkü konusmus oldugu dil ile yazilmistir.
Maşaallah Ali abime.
☕

DenizKızı

Beni Siz Delirttiniz
Sp Kullanıcı
11 Nis 2020
8,368
43,865
30
Kocaeli

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,679
Mutekellim Yöntemi Fikih Usulu/Kadi Beyzavi
Ceviren : Mansur Kocinkag.

---------------------------
Ne diyorum sen bana bakma ve yeri gelir kitab ismine verilmis o ismi veya verilmis manadan dolasyida birisini tenkid edebilirim ve birisi makul olarak birisi tanitmamissa ve böyle seyden dolayida biriside tenkid edebilirim.

Bunu Mutekellim diye tanitacagina Mufessir diye tanitsaydi bir sözüm olmazdi ve oysa ki bu o kelamciliktan cok mufessir birisi ve de bu tarafi agirlik basar ve bu o meshur Beydavi veya baska okunusuyla Beyzavi deniliyor.

Benim anlamadigim bir sey de su bu gibi kimseler ayni zamanda ceviren olarak arabcasi var ve neden kitabin orginal/orjinal ismine bir sey yazilip manada verilmiyor ve buda bir soru isaretidir.

Bizim eskiden beri istedigimiz tefsirlerden birisi iste bunun yazmis oldugu o kitab idi ve hacim olarak kisa oldugu icinde almaktan vazgectim.

Simdi burasini da birde acalim ve kafada soru isareti ve baska bir düsüncede kalmasin böyle bir tefsir kitabi icin 4.5 cilt kadar olarak cevilmesini az görmekteyim ve bundan önce tefsirler bilene bundan daha cok cilt olarak tercüme olunmuslardir.

Biz daha cok kere ister istemez arabca söz ve kelime su isimde olsa onlara sadik kalmaya calisiriz ve iste senin anlayacagin onun o asli ilede yazmaya calisiriz.

Birde not düseyim kitab olarak icindeki konular güzel ve iyi bir sekilde verilmeye calisilmis kitabin sonundaki konularida görünce ayriyeten bir hos oldum biiznillah.

Kitab 200 sayfaya yakin bir sey olur ve bilmiyorum ilerde veya baska ifade ile kitab bittikten sonra bir seylerde cikarabilirmiyim.

Son düzenleme:

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,511
İnsan insana /Doğan Cüceloğlu

Hayatın Tekrarı yok /Ülfet Görgülü

Kudretli Sultan Abdülhamid Han /Yavuz Bahadıroğlu

Tarihi hoşça kal lokantası /Şermin Yaşar

Köpek gibi büyütülmüş çocuk / Maia Szalavitz Bruce D. Perry

Tevafuktur bu aralar psikolojik kitaplar denk geldi,, tanıdığımdan alıp okumuşum
Gerçi karma kitaplar okuyorum ne denk gelirse,,

Durmak yok yola devam,,,🙃
Ve...
Şimdi bu kitabı okuyum insanların ne kadar değişik psikolojik düşünceleri, hayatları iç dünyaları var,,

Gülseren Budayıcıoğlu /Kral kaybederse

@DenizKızı :hıh::hıh::ıslık::ıslık: :gul:

Son mesajlar