Türk Dizilerinden Öğrendiğimiz 11 Şey(!)

Mutlu

Sp Kullanıcı
25 May 2018
277
24
[h=1]Türk Dizilerinden Öğrendiğimiz 11 Şey(!)[/h]

[FONT=&quot]Televizyonda gösterilen dizilerin, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi ve ahlâkı üzerindeki olumsuz ve yıkıcı etkisinin gerçekten farkında olsaydık her birimiz evimizdeki televizyonları camdan aşağı atar veya baltayla parçalardık. İşte dizilerden öğrendiğimiz 11 şey:

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]1- Kaç yaşında olursan ol eğer bir sevgilin yoksa eziksin.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]2- Önemli olan tek şey aşktır. Aşk için evlilik, namus ve anne-baba feda edilebilir.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]3- Başkalarını aşağılamak ve küçük düşürmek seni popüler ve gözde yapar.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]4- Yalan söylemek ve hırsızlık sana göre iyi bir amaç için yapılıyorsa çok masum hatta çok da şirin şeylerdir.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]5- Fakir insanlar asla mutlu olamazlar. Mutlu olmanın tek yolu zengin veya ünlü olmaktır.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]6- Anne ve baban birbirine ilk günkü gibi aşık değilse boşanıp başkalarıyla evlenmeliler ve sen de onları desteklemelisin.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]7- Nikah olmadan beraber olmakta hiç bir sorun yoktur. Büyüdüğünde sen de istediğin kız veya oğlanla istediğin şekilde beraber olabilirsin.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][h=4]8- Birinin değerli ve beğenilen olması için güzel/yakışıklı ve zengin olması gerekir. Yoksa değerli değildir.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]9- Güzel olmak demek 34 beden zayıflığında ve mini etek giymek demektir. Yakışıklı olmak demek ise kaslı olmak ve bunları her fırsatta göstermek demektir.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]10- Ahlâkının güzel olmasının hiç bir önemi yok. Çünkü insanlar seni kullanır ve enayinin teki olarak kabul edilirsin. Hırslı ve zeki olmalı, zekanı başkalarının kuyusunu kazmak için kullanmalısın.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot][h=4]11- Tek ve gerçek mutluluk bu dünyadaki lüks yaşamla kazanılır.[/h][h=4][/h][h=4][/h]

[/FONT]

[FONT=&quot]vs….vs….vs….

[/FONT]

[FONT=&quot]Şimdi gerçekten televizyonunuzu parçalamak istemiyor musunuz? Kim bilir belki siz de artık böyle düşünmeye başlamışsınızdır, kim bilir???[/FONT]
[FONT=&quot]| Asuman Kılıç

[/FONT]

[FONT=&quot]Sesli makaleyi bu bağlantıdan dinleyebilir, daha fazlası için kanalımıza abone olabilirsiniz:)[/FONT]
[FONT=&quot]https://www.youtube.com/MektebiSuffaHD

suffagah.com
[/FONT]

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,071
Eskiden ne izlerdim,,, şükürler olsun kurtuldum onlardan oluyormuş izlemeyince de,, o zamanlar daha masum gibiydi gibi diziler gerçi yine de çok da faydası yok,,,

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,315
29,296
Sadece Mucize doktoru izliyorum başka dizim yok ..Kitap okumaktan daha çok zevk alıyorum yani

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Hint ve Türk dizileri izlemek bana göre ahmaklıktır...
Kimse kusura bakmasın ama amaçtan yoksun toplumun ahlakını bozmaya yönelik eski amerikan dizilerinşn teni toplumsal mühendislik formudurlar...

Gayri meşru olan ne varsa toplumda meşru kılınmaktadır...
Kutsal olan ne varsa yerle yekzan edilip kutsanmaması gereken ne varsa kutsallık atfedilmektedir...

Sevgi Platformu / Qasem

İ

İsrâ

İslam dinine yapılan en büyük zulüm bu diziler sayesinde oluyor.
Allah'a şükür hiç tv ile işim yok.

Siyah inci

Sp Kullanıcı
7 Eyl 2017
716
210
Şimdi bütün dizileri ben tek mi izliyorum sadece benim için mi çekiliyor hepsi :D Türk dizisi hariç çok dizi izlerim ama bu sayılanlarla alakam yok herkes nasıl bakarsa öyle izler ahlak bozulmaya müsaitse tek suçu dizilere atmamak gerek

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Şimdi bütün dizileri ben tek mi izliyorum sadece benim için mi çekiliyor hepsi :D Türk dizisi hariç çok dizi izlerim ama bu sayılanlarla alakam yok herkes nasıl bakarsa öyle izler ahlak bozulmaya müsaitse tek suçu dizilere atmamak gerek
Demekki hepsi sana özel çekiliyor :)
Bende diyodum bunları kim izliyor

Sevgi Platformu / Qasem

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K