• Derdini anlatacak kadar lisan bilen değil, Derdi azaltacak kadar insan lazım bize.. Kalabalığa lüzum yok ! Az olsun, Öz olsun ..!! (Mevsim)

Türkiye Şehitlerini Anıyor

Turan

Aktif Üye
Sp Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2017
Mesajlar
2,210
Tepkime puanı
244
[h=1]Bırakmam sizi komutanım[/h]
Öğretmen Albay Erhan Altınok o anları şöyle anlattı: Uzman Çavuş Düver, kayalıklardan düşmek üzere olan Binbaşı Şenol’u kolundan tuttu. Şenol’u elini bırakmasına rağmen Düver’in “Bırakmam sizi komutanım” diyor. İkisi de düşerek şehit oluyor.

YÜREK YAKAN HİKAYE
Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen “Türkiye Şehitleri Anıyor” etkinliğinde Binbaşı Kürşat Selim Şenol ve Uzman Çavuş Barış Düver’in hikayeleri anlatıldı. Öğretmen Albay Erhan Altınok o anları şöyle anlattı: Biz uyurken uyumayan birileri, biz huzurla uyumaya devam edebilelim diye yürüyorlar adım adım o çetin tepelerde. Benim de öğrencim olan Piyade Binbaşı Kürşat Selim Şenol da yürüyen kahramanlar arasında. Önündeki uzman çavuşun ayağı kayıyor, sendeliyor, bir çırpıda yetişiyor ve onu uçuruma düşmekten kurtarıyor Kürşat. Aksilik bu ya, bu defa da kendisi sürüklenmeye başlıyor o uçuruma doğru. Bir başka Uzman Çavuşumuz Barış Düver, hemen fırlayıp Kürşat’ı yakalıyor kolundan. Bu defa ikisi birden kaymaya başlıyorlar uçuruma doğru. Kürşat Binbaşı, ‘Bırak beni Barış, yoksa sen de benimle geleceksin’ diyor. Gaziantepli yiğit uzman bırakmıyor, ‘Siz benim yerimde olsanız beni bırakır mıydınız komutanım’ diyor. Bir hamle daha yapıyor aksine daha sıkı kavrayabilmek için komutanını. Islak toprak ikisinin ağırlığını kaldırmıyor ve yuvarlanıyorlar sarp uçuruma. Şehadet şerbetini birlikte yudumluyorlar.
 
Üst