Ucube Tipler

GüLBeYaZ

Ehl-i sünnet
Sp Kullanıcı
21 Ağu 2017
2,554
8,580Bundan 10 yıl öncesine kadar bir erkeğin kaş almasını hayal dahi edemezdik. Binde bir böyle bir vaka ile karşılaşsak o kişiye farklı bir gözle bakardık. Şimdi metrosexuel diye bir terim uydurmuşlar. Kalın kaşını inceltmeyen erkeği bakımsız olarak görüyorlar.

Bu öyle bir akım ki, gençlerin arasında virüs gibi yayılıyor.
Pembe, çiçekli dar gömlek, kırmızı kısa ve dar, ya da yırtık ve düşük kot pantolonlar giyiyorlar.
Adım başı kadınsı bir erkekle karşılaşıyor fakat artık şaşırmıyoruz.

Dostlar bu büyük bir proje. 3. Bir cins oluşturmaya çalışıyorlar.
Sakallı, makyajlı, kadınsı ucube tipler. Veya erkeksi kadınlar.
Medyada bilinçli olarak bu tipleri bize sunuyorlar. Ünlülerin veya çocuklarının cinsiyet değiştirmelerini ballandıra ballandıra haber yapıyorlar. Onlara başrolleri veriyor, çok izlenen programlara sunucu yapıyorlar.

Sosyal medyada bu 3.cinslerden çok var ve sayfaları hızla büyüyor. Onbinlerce beğeni ve yorum alıyorlar.
Dudakları botokslu, kirli sakallı, bazen pavyonda, bazen türbe ziyaretinde. Bazen içiyor, bazen Mevlüt okutup dua ediyor. Komiklik yapıyorlar, yoksul kişilere yardım ediyorlar. Çoğu kişiye sevimli, cana yakın geliyorlar.
Oysa bunların tümü çok tehlikeli ve sinsi bir projenin parçaları. Sapkın ve çarpık ilişkileri yaygınlaştırarak dünya nüfusunu azaltmayı hedefliyorlar.
Gençler bunlara özeniyor. Örnek alıyor. İlgi görmek, dikkat çekmek, farklı görünmek isteyen çocuk ve gençler için bu kişiler büyük bir rol model.
Dört bir tarafımızdan kuşatıldık dostlar. Aileler çocukları yetiştirme konusunda yetersiz kalıyor. Okullarda bu türden tehlikelere karşı gençler bilinçlendirilmiyor.
Evlatlarımızı internetten bir yere kadar uzak tutabiliriz. Okul, çevre, sokaklar her taraf yangın yeri artık.
Dua edelim, nasihat edelim, sohbet edelim, yaşantımızla güzel örnek olalım yavrularımıza. Çok yalnız ve boş bırakmayalım.
Sonra Allah'a tevekkül edelim. Gayretimiz ve ümidimiz eksik olmasın. "Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar."
(Bakara:128)

Alıntı - Cahide Sultan